2024-04-18

Czy możliwe, że doznałam jakiegoś urazu w młodzieńczym wieku?

Mam 25 lat. W wieku 11 lat pojawiły się pierwsze dolegliwości związane z miejscem intymny tzn. ból podczas oddawania moczu, a także po oddaniu moczu, trudny w określeniu ból w okolicy łechtaczki, zdarza się, że jest bardzo intensywny i trwa od 30 min do kilku godzin. Występuje on, nie wiadomo, z jakiej przyczyny i nie jestem w stanie przewidzieć kiedy tak się stanie, jest nagły i potrafi być bardzo intensywny do takiego stopnia, że dostaje zimnych potów, a także odczuwam mocne osłabienie. Od ponad 2 miesięcy moje dolegliwości się pogorszyły - mam mocno napięte podbrzusze oraz srom, ból przy każdorazowym oddaniu moczu, uczucie napięcia i wypychania miejsc intymnych, przez co cały czas odczuwam potrzebę oddania moczu. Zgłosiłam się do urologa, natomiast lekarz uznał, że mój przypadek jest zbyt skomplikowany i polecił innego specjalistę, który zajmuje się pęcherzem neurogennym. Co powinnam zrobić w tej sytuacji, mam tak już 14 lat, wszystkie badania w normie, czuje, że przestaje normalnie funkcjonować przez te problemy. Jedynie co kojarzę z wypadków związanych z miejscem intymnym w tym wieku, jest zdarzenie na basenie, był to mocny upadek na kolano jednego z kolegów, co spowodowało intensywny ból. Czy jest możliwe, że wtedy coś uszkodziłam i trwa to 14 lat?

jeśli lekarz podejrzewał pęcherz neurogenny konieczne jest wykonanie badanie prodynamiczne oraz wizyta u urologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4