2024-02-10

Czy to może być zapalenie wyrostka, czy coś innego?

Przychodzę z pytaniem dość nietypowym. Boli mnie w okolicy pachwiny, ból nie jest stały, ale kłujący, boli w różnych momentach. Przy oddawaniu moczu nic mnie nie boli, ale mocniejszy ból pojawia się w różnych momentach (jak chodzę, to boli przez chwilę, przy siadaniu też zaboli przez chwilę i przechodzi). Ból występuje od 3 dni bez zmian, dodatkowo zaczęło mi drętwieć kolano (mam problemy z kolanami), brak gorączki, wymiotów, zaparć. Mocz i stolec są normalne. 

Dzień dobry, opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na kilka różnych stanów zdrowotnych, a ich przyczyna nie musi być bezpośrednio związana z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Ból w okolicy pachwiny, który jest kłujący i pojawia się w różnych momentach, może mieć różne przyczyny, takie jak problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, przepuklina, problemy związane z biodrami lub kolanami, a także schorzenia ginekologiczne czy urologiczne.

Brak typowych objawów zapalenia wyrostka, takich jak gorączka, wymioty czy utrzymujący się i nasilający się ból w prawej dolnej części brzucha, może sugerować inną przyczynę dolegliwości. Jednak każdy przypadek bólu brzucha wymaga dokładnej diagnostyki, ponieważ objawy wielu stanów mogą być podobne.

Może być konieczne wykonanie badań obrazowych, takich jak ultrasonografia brzucha, aby wykluczyć problemy z narządami wewnętrznymi, lub badania ortopedyczne, jeśli podejrzewa się, że źródło bólu jest związane z układem mięśniowo-szkieletowym.

Proszę pamiętać, że dokładna diagnoza jest kluczowa do wyboru odpowiedniego leczenia, dlatego nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Zachęcam do umówienia się na konsultację jak najszybciej, aby ustalić przyczynę dolegliwości i rozpocząć odpowiednie leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4