Norprolac

Nazwa Produktu Leczniczego
Norprolac
Nazwa powszechnie stosowana
Quinagolidum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Quinagolidum 150 mcg
Podmiot odpowiedzialny
Ferring GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Norprolac - podstawowe informacje o leku:

Norprolac to lek, który działa na przysadkę mózgową i hamuje uwalnianie hormonu prolaktyny. W normalnych warunkach po porodzie stężenie prolaktyny we krwi wzrasta, co powoduje wytwarzanie mleka przez gruczoł sutkowy. Jednak czasami stężenie prolaktyny we krwi może osiągać bardzo duże wartości, nawet u mężczyzn lub u kobiet, które nie rodziły. To z kolei może prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak wytwarzanie mleka, skąpe lub brak miesiączek, niepłodność oraz osłabiony popęd płciowy. W przypadku zwiększenia stężenia prolaktyny może być konieczne leczenie, a Norprolac jest jednym z leków, które mogą pomóc. Jest on wskazany w leczeniu hiperprolaktynemii, czyli zwiększonej produkcji prolaktyny, zarówno samoistnej, jak i spowodowanej mikro- lub makrogruczolakiem przysadki wydzielającym prolaktynę.

Wskazania do stosowania:

Hiperprolaktynemia (samoistna lub spowodowana mikro- lub makrogruczolakiem przysadki wydzielającym prolaktynę).

Pliki do pobrania

Norprolac  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Norprolac  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta