Entecavir Stada

Nazwa Produktu Leczniczego
Entecavir Stada
Nazwa powszechnie stosowana
Entecavirum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Entecavirum 0.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
STADA Arzneimittel AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Entecavir Stada - podstawowe informacje o leku:

Entecavir Stada to lek przeciwwirusowy w postaci tabletek, który skutecznie zwalcza przewlekłe zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych. Lek ten może być stosowany zarówno u osób z uszkodzoną, ale wciąż funkcjonującą wątrobą, jak i u osób, u których wątroba nie działa już prawidłowo. Entecavir Stada jest również skutecznym lekiem w leczeniu przewlekłego zakażenia HBV u dzieci i młodzieży w wieku od 2 lat do mniej niż 18 lat. W przypadku zakażenia wirusem HBV, wątroba jest narażona na uszkodzenia, dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznych leków, takich jak Entecavir Stada. Dzięki temu lekowi, liczba wirusów w organizmie zostaje zredukowana, a stan wątroby poprawia się.

Wskazania do stosowania:

Wskazania u osób dorosłych
Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych z:

  • wyrównaną czynnością wątroby i stwierdzoną czynną replikacją wirusa, trwale podwyższoną aktywnością aminotransferazy alaninowej (AlAT) i histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i (lub) zwłóknieniem wątroby;
  • niewyrównaną czynnością wątroby.

Zarówno w przypadku wyrównanej czynności wątroby, jak i niewyrównanej czynności wątroby, wskazanie to opiera się na danych z badań klinicznych u nieotrzymujących uprzednio analogów nukleozydów pacjentów z zakażeniem HBV i dodatnim lub ujemnym wynikiem oznaczenia antygenu HBeAg.

Dzieci i młodzież
Leczenie przewlekłego zakażenia HBV u nieleczonych wcześniej analogami nukleozydów dzieci i młodzieży wieku od 2 do 18 lat z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikację wirusa oraz trwale podwyższoną aktywność AlAT w surowicy lub histologicznie potwierdzony, umiarkowany do ciężkiego, stan zapalny i (lub) zwłóknienie wątroby.

Pliki do pobrania

Entecavir Stada  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Entecavir Stada  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta