2024-03-14

Co robić w takiej sytuacji, kiedy czuję absolutną pustkę?

Ostatnie 6 miesięcy były dla mnie ciężkie, przez to jak się czuje. Od około 6 miesięcy odczuwam absolutną pustkę, obojętność, bardzo często także przygnębienie. Nie odczuwam strachu, stresu czy też szczęścia. Nic mi nie sprawia przyjemności, to co kochałam - już jest dla mnie nieważne. Wszystkie moje marzenia mi zobojętniały. Jestem w klasie maturalnej, powinnam walczyć o miejsce na studiach, na których tak mi zależało (studia lekarskie) i dla których tak ciężko pracowałam, ale nie jestem w stanie. Zaczęłam mocno uciekać od ludzi, usunęłam praktycznie wszystkie konta społecznościowe. Był okres kiedy wciągnęłam się w papierosy, żeby czymkolwiek zapełnić tę pustkę. Olewam moje obowiązki szkolne, nie chodzę do szkoły, przez co mam już problemy, tak jak zawsze byłam świetną uczennicą tak teraz ledwo zdaję. Chcę tylko zaznaczyć - myśli samobójczych jako tako nie miałam, może pomyślałam parę razy, co by było jakbym umarła, ale sama z pewnością bym tego nie zrobiła. Natomiast, gdybym uległa jakiemuś śmiertelnemu wypadkowi, gdyby coś mi się stało nie z mojej inicjatywy - byłoby mi to po prostu obojętne. Czuje, że ta pustka i obojętność na wszystko mnie zabija. Dobijający jest też brak zrozumienia otoczenia, które mówi, że wymyślam sobie problemy. Bardzo uprzejmie proszę o wskazówkę.

Wskazana jest psychoterapia
Napewno konsultacje które zawierają ocenę opisanych dolegliwości jest podstawą ,nie mniej konsultacja Lekarza POZ może tez mieć znaczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psycholog w Warszawie Psycholog w Poznaniu Zaburzenia psychiczne w Lublinie Zaburzenia psychiczne w Toruniu Depresja w Bielsku-Białej Zaburzenia psychiczne w Warszawie Zaburzenia psychiczne w Poznaniu Psychiatra w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4