Zaburzenia pamięci – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Konsultacje przy zaburzeniach pamięci

uzyskaj specjalistyczną pomoc online

Zaburzeń pamięci nigdy nie wolno ignorować, gdyż utrudniają nie tylko życie codzienne, ale również mogą być przyczyną wielu poważnych chorób takich jak Alzheimer czy stwardnienie rozsiane.

 

Nieleczone zaburzenia pamięci będą również postępować w miarę upływu czasu, dlatego tak istotne jest znalezienie przyczyny problemu oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pomóc w tym może m.in. neurolog, który skieruje na odpowiednie badania i wyda diagnozę.

Ważne będą także konsultacja z psychiatrą, jeśli osoba chora dodatkowo zmaga się z depresją lub innymi problemami psychicznymi.

 

Jaką prewencję stosować, by spowolnić proces postępowania zaburzeń pamięci? Niezbędne jest przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia, w tym unikanie używek takich jak alkohol oraz tytoń. Lekarze coraz częściej zwracają uwagę też na to, aby w miarę możliwości prowadzić bogate towarzysko życie i nie rezygnować ze swoich pasji.

Jak leczyć zaburzenia pamięci?

Skonsultuj problem z psychologiem lub lekarzem online:

  • Wybierz dowolnego z specjalistów oferujących swoje usługi powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po opłaceniu wizyty otrzymasz link, który przekieruje Cię do eWizyty.
  • Możesz konsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Po konsultacji możesz otrzymać eReceptę (mailem lub SMS-em).
  • eReceptę zrealizujesz w dowolnej aptece, podając swój PESEL i 4‑cyfrowy kod recepty.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy niedobory witamin mogą przyczyniać się do zaburzeń pamięci?

Tak, dieta ma ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu, w tym oczywiście także mózgu. Trzeba unikać przede wszystkim niedoborów witamin z grupy B, w tym braku witaminy B12.

U kogo najczęściej pojawiają się zaburzenia pamięci?

Zaburzenia pamięci postępują wraz z wiekiem i dotyczą zwłaszcza osób po 65. roku życia.

Jak leczy się zaburzenia pamięci?

Skuteczne leczenie wymaga przede wszystkim trafnie postawionej diagnozy, która musi być poprzedzona skrupulatnymi badaniami całego organizmu. Leczenie bardzo często obejmuje wdrożenie farmakoterapii.

Na czym polega choroba Alzheimera?

Do objawów choroby Alzheimera należą przede wszystkim zaburzenia pamięci, a także postępujące z czasem otępienie. Wielu pacjentów ma też urojenia, omamy, a także cierpi na zaburzenia emocjonalne takie jak depresja.

Czy zaburzenia pamięci są odwracalne?

Lekarze wskazują, że zaburzenia pamięci są odwracalne w około 10 proc. przypadków zazwyczaj wtedy, gdy przyczyną jest np. guz mózgu poddający się leczeniu.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę