Bulimia – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada psychologiczna, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Konsultacje online przy bulimii

dyskretne leczenie z pomocą psychiatrów i psychologów online

Bulimia, zwana również żarłocznością psychiczną, objawia się napadami kompulsywnego jedzenia, które wiążą się z jednoczesnym strachem przed przytyciem. Strach ten prowadzi do prób kompensacji, które w bulimii obejmują zazwyczaj prowokowanie wymiotów, stosowanie leków przeczyszczających lub intensywne ćwiczenia.

Choroba ta częściej dotyka kobiet, trudno jednak wskazać na dokładne statystyki, gdyż większość osób niestety nigdy nie zgłasza się po pomoc lekarską.

 

Współcześnie można ją jednak uzyskać online, co jest najwygodniejszym i najdyskretniejszym sposobem na skuteczne leczenie. Jest ono bardzo istotne, gdyż bulimia może doprowadzić do powikłań zdrowotnych takich jak zaburzenia pracy serca, nadżerki czy choroby układu pokarmowego.

Jak leczyć bulimię?

Otrzymaj poradę online w kilku krokach:

  • Wybierz specjalistę z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem bądź psychologiem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Co prowadzi do bulimii?

Duża grupa osób, które pokonały bulimię przyznaje, że pierwsze epizody pojawiły się w związku ze stosowaniem niskokalorycznych diet odchudzających. Prowadzą one do zbyt dużych deficytów, co prowokuje napady wilczego głodu oraz chęć nadrobienia przez organizm „utraconych” kalorii stosowanych przy diecie.

Po czym poznać osobę z bulimią?

Osoby chorujące na bulimię bardzo często jedzą w samotności, nadmiernie ćwiczą oraz są przewrażliwione na punkcie swojego wyglądu. Nie akceptują też siebie i mają mylne przekonanie o wyglądzie swojej sylwetki.

Jak przebiega leczenie bulimii?

Leczenie opiera się na psychoterapii oraz farmakoterapii. W przeciwieństwie do anoreksji, hospitalizacja nie jest najczęściej niezbędna.

Jacy specjaliści pomagają w leczeniu bulimii?

Leczenie bulimii wymaga pomocy zarówno psychologa lub psychiatry, jak i dietetyka, który zaplanuje racjonalny jadłospis.

Czy leczenie bulimii jest skuteczne?

Tak, jest ono skuteczne, a przy postępowaniu zgodnie z zaleceniami lekarzy można uniknąć nawrotów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę