Zaburzenia psychosomatyczne – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w zaburzeniach psychosomatycznych, nawet w 15 minut!

Przyczyny zaburzeń psychosomatycznych

skorzystaj z wygodnych konsultacji psychologicznych online

Zaburzenia psychosomatyczne odnoszą się do sytuacji, gdy pacjent odczuwa objawy, jednak badania diagnostyczne nie wykrywają chorób na poziomie fizycznym. Bardzo często są to symptomy ze strony układu pokarmowego takie jak wzdęcia, biegunki czy wymioty. Pacjenci nierzadko zgłaszają się do lekarza również z bólami mięśni czy głowy, które na etapie diagnostyki również nie znajdują uzasadnienia.

Oczywiście nie oznacza to, że takie symptomy można bagatelizować. Wręcz przeciwnie – należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, wykonać pogłębione badania, a jeśli nie wskażą one na chorobę, wówczas niezbędna będzie konsultacja z psychologiem lub psychiatrą. Co wygodne dla pacjenta, można odbyć ją również online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak leczyć zaburzenia psychosomatyczne?

Umów konsultacje online:

  • Wybierz psychologa lub psychiatrę z listy powyżej.
  • Umów konsultację klikając w dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po dokonaniu płatności otrzymasz link, który skieruje Cię do pokoju eWizyty.
  • Ze specjalistą możesz skonsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń psychosomatycznych?

Specjaliści wskazują, że jedną z przyczyn może być przewlekły stres i dodatkowo dysfunkcje działania ośrodkowego układu nerwowego, czy doświadczenie traumatycznych przeżyć.

Jakie są przykłady chorób psychosomatycznych?

Do chorób psychosomatycznych zalicza się m.in.: astmę oskrzelową, zapalenie jelita grubego, niedoczynność tarczycy oraz cukrzycę.

Kto leczy zaburzenia psychosomatyczne?

Podstawową metodą leczenia zaburzeń jest psychoterapia, dlatego też należy zgłosić się do psychiatry. Można zrobić to również online.

Jakie są rokowania dla osób z zaburzeniami psychosomatycznymi?

Rokowanie zależy w dużej mierze od zachowania samego pacjenta, który musi pogodzić się z tym, jakie są przyczyny występowania dolegliwości, a także kontynuować leczenie.

Jakie są sposoby zapobiegania zaburzeniom psychosomatycznym?

Zapobieganie obejmuje przede wszystkim dbanie o równowagę życiową, o własne zdrowie, a także o relacje z bliskimi osobami.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę