Anoreksja – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Konsultacje online przy anoreksji

skuteczne i dyskretne leczenie online

Anoreksja to współcześnie jedno z najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, które może prowadzić do skrajnego wycieńczenia organizmu, a nawet śmierci.

 

Jest to tzw. jadłowstręt psychiczny objawiający się świadomym odmawianiem jedzenia w celu schudnięcia, a także lękiem przed przytyciem. Zazwyczaj anoreksję diagnozuje się u dziewcząt i problem ten może dotyczyć nastolatek, a coraz częściej również dzieci.

Najczęstsze objawy anoreksji to m.in.:

  • ciągłe ważenie się,
  • spożywanie bardzo małych ilości jedzenia,
  • stosowanie rygorystycznych diet i nieakceptowanie jakichkolwiek odstępstw,
  • wykonywanie nadmiernych ćwiczeń fizycznych.

Leczenie anoreksji wymaga stałej pomocy psychiatry lub psychologa, na szczęście obecnie można korzystać z niej również online.

Jak leczyć anoreksję?

Otrzymaj poradę online w kilku krokach:

  • Wybierz specjalistę z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem psychiatrą bądź psychologiem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak leczy się anoreksję?

Leczenie obejmuje podnoszenie wagi z krytycznie niskiego poziomu, terapię oraz stosowanie leków na depresję lub eliminujących stany lękowe.

Jakie są przyczyny anoreksji?

Przyczyn anoreksji może być wiele, choć współcześnie wskazuje się przede wszystkim na lansowane w mediach kanony piękna sprawiające, że zwłaszcza młode kobiety chcą im sprostać. Anoreksji mogą sprzyjać też problemy rodzinne, dążenie do perfekcjonizmu oraz zaburzenia osobowości.

Czy anoreksja może doprowadzić do utraty miesiączki?

Tak, kobiety z anoreksją tracą miesiączkę, jeśli jednak waga wróci do zdrowego poziomu i wcześniej nie doszło do trwałych uszkodzeń, wówczas może ponownie się pojawić.

Jak komunikować się z osobą chorą na anoreksję?

Takiej osobie trzeba zapewnić przede wszystkim odpowiednie wsparcie, a także nie krytykować za zaistniałą sytuację. Rodzice i najbliżsi powinni dodatkowo skorzystać z konsultacji psychologicznych, aby lepiej komunikować się, jeśli w ich otoczeniu jest osoba chora na anoreksję.

Czy powikłania po anoreksji mogą być trwałe?

Jeśli choroba nie będzie odpowiednio wcześnie leczona, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia narządów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę