Campto

Nazwa Produktu Leczniczego
Campto
Nazwa powszechnie stosowana
Irinotecanum
Postać farmaceutyczna
Koncentrat do sporządzania roztworu do wlewów dożylnych
Substancja czynna
Irinotecani hydrochloridum 40 mg/2 ml
Podmiot odpowiedzialny
Pfizer Europe MA EEIG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Campto - podstawowe informacje o leku:

CAMPTO to lek, którego substancją czynną jest irynotekan - półsyntetyczna pochodna kamptotecyny. Należy on do grupy leków przeciwnowotworowych, zwanych cytostatykami. Dzięki swoim właściwościom, CAMPTO hamuje replikację DNA w komórkach nowotworowych, co prowadzi do ich zniszczenia. Lek ten jest stosowany w leczeniu pacjentów z zaawansowanym stadium raka jelita grubego, zarówno w skojarzeniu z innymi lekami, jak i w monoterapii. W przypadku pacjentów, którzy nie otrzymywali wcześniej chemioterapii z powodu zaawansowanej choroby nowotworowej, CAMPTO jest stosowany w skojarzeniu z 5-fluorouracylem i kwasem folinowym. W przypadku pacjentów, którzy nie reagują na leczenie 5-fluorouracylem, CAMPTO jest stosowany w monoterapii. W przypadku pacjentów z rozsianą postacią raka jelita grubego, którego komórki wykazują ekspresję receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), z genem KRAS typu dzikiego, CAMPTO jest stosowany w skojarzeniu z cetuksymabem. Lek ten jest również wskazany jako lek pierwszego rzutu w leczeniu pacjentów z rozsianą postacią raka jelita grubego, zarówno w skojarzeniu z innymi lekami, jak i w monoterapii. Ostateczny schemat podawania leku CAMPTO zależy od stopnia zaawansowania choroby, stanu pacjenta i odpowiedzi na leczenie, a decyzję w tej kwestii podejmuje lekarz.

Wskazania do stosowania:

Produkt CAMPTO jest stosowany w leczeniu pacjentów z zaawansowanym stadium raka jelita grubego (okrężnicy i odbytnicy):

  • w skojarzeniu z 5-fluorouracylem i kwasem folinowym u pacjentów, którzy nie otrzymywali uprzednio chemioterapii z powodu zaawansowanej choroby nowotworowej;
  • w monoterapii u pacjentów po niepowodzeniu leczenia 5-fluorouracylem.

Produkt CAMPTO w skojarzeniu z cetuksymabem jest wskazany w leczeniu pacjentów z rozsianą postacią raka jelita grubego, którego komórki wykazują ekspresję receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), z genem KRAS typu dzikiego (ang. wild-type), którzy nie byli uprzednio leczeni z powodu raka jelita grubego z przerzutami lub po niepowodzeniu leczenia cytotoksycznego z zastosowaniem irynotekanu.

Produkt CAMPTO w skojarzeniu z 5-fluorouracylem, kwasem folinowym oraz bewacyzumabem jest wskazany jako lek pierwszego rzutu w leczeniu pacjentów z rozsianą postacią raka jelita grubego (okrężnicy lub odbytnicy).

Produkt CAMPTO w skojarzeniu z kapecytabiną z bewacyzumabem lub bez bewacyzumabu jest wskazany jako leczenie pierwszego rzutu u pacjentów z rozsianą postacią raka jelita grubego.

Pliki do pobrania

Campto  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Campto  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta