Allupol

Nazwa Produktu Leczniczego
Allupol
Nazwa powszechnie stosowana
Allopurinolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Allopurinolum 100 mg
Podmiot odpowiedzialny
Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Allupol - podstawowe informacje o leku:

ALLUPOL to lek skuteczny w kontrolowaniu tempa niektórych zmian zachodzących w organizmie ALLUPOL to lek, którego substancją czynną jest allopurynol, należący do grupy inhibitorów enzymów. Długotrwale stosowany, pomaga w zapobieganiu dnie moczanowej oraz może być pomocny w przypadku innych stanów związanych z nadmiarem kwasu moczowego w organizmie, takich jak kamienie nerkowe czy choroby nerek. ALLUPOL może być również stosowany w przypadku pacjentów otrzymujących leczenie z powodu nowotworu lub mających zaburzenia czynności niektórych enzymów. Dzięki swoim właściwościom, ALLUPOL skutecznie kontroluje tempo niektórych zmian zachodzących w organizmie, co czyni go cennym lekiem w walce z chorobami układu moczowego i nie tylko.

Wskazania do stosowania:

  • Leczenie wszystkich postaci hiperurykemii, których nie można kontrolować dietą, w tym hiperurykemii wtórnej różnego pochodzenia i powikłań klinicznych stanów przebiegających z hiperurykemią, zwłaszcza jawnej dny moczanowej, nefropatii moczanowej (np. w trakcie leczenia nowotworów) oraz w celu rozpuszczenia złogów i zapobiegania powstawaniu kamieni moczanowych. 
  • Leczenie nawracającej kamicy nerkowej z kamieniami nerkowymi o mieszanym składzie wapniowo-szczawianowym, z towarzyszącą hiperurykemią, gdy leczenie płynami, dietą i innymi sposobami okazało się nieskuteczne
  • Choroby nowotworowe i zespoły mieloproliferacyjne z szybkim obrotem komórkowym, w których zwiększone stężenie moczanów występuje samoistnie lub wywołane jest leczeniem cytotoksycznym. 
  • Zaburzenia czynności niektórych enzymów, prowadzące do nadprodukcji moczanów, np.:
    • fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej (np. zespół Lescha-Nyhana);
    • glukozo-6-fosfatazy (np. choroba spichrzeniowa glikogenu);
    • syntetazy fosforybozylopirofosforanowej; 
    • amidotransferazy fosforybozylopirofosforanowej;
    • fosforybozylotransferazy adeninowej.

Pliki do pobrania

Allupol  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Allupol  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Allupol

Jaki lekarz może wystawić receptę na Allupol

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta