VARIVAX

Nazwa Produktu Leczniczego
VARIVAX
Nazwa powszechnie stosowana
Vaccinum Variolae (vivum)
Postać farmaceutyczna
Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce
Substancja czynna
Vaccinum Variolae (vivum) nie mniej niż 1350 PFU/0,5 ml
Podmiot odpowiedzialny
Merck Sharp & Dohme B.V.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

VARIVAX - podstawowe informacje o leku:

Szczepionka VARIVAX to preparat, który pomaga chronić zarówno dzieci, jak i dorosłych przed ospą wietrzną. Jej stosowanie ma na celu ochronę przed chorobami zakaźnymi, które mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Szczepionkę VARIVAX można podawać osobom w wieku 12 miesięcy i starszym, a także niemowlętom w szczególnych okolicznościach, np. w przypadku epidemii. Warto podkreślić, że szczepionka VARIVAX może być skutecznym środkiem zapobiegającym wystąpieniu ospy wietrznej lub łagodzącym jej przebieg. Jeśli zaszczepienie nastąpi w ciągu 3 dni od narażenia na kontakt z wirusem, zmniejsza się liczba zmian skórnych oraz skraca czas trwania choroby. Istnieją również informacje na temat możliwości złagodzenia przebiegu choroby w przypadku zaszczepienia w okresie do 5 dni po narażeniu na kontakt z wirusem. Należy jednak pamiętać, że szczepionka VARIVAX nie gwarantuje całkowitej ochrony przed ospą wietrzną nabytą w sposób naturalny. Mimo to, jej stosowanie jest zalecane, zwłaszcza w przypadku osób, które nigdy nie chorowały na ospę wietrzną, ale miały kontakt z chorymi na tę chorobę. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem i rozważyć zaszczepienie, aby zapewnić sobie i swoim bliskim ochronę przed tą groźną chorobą.

Wskazania do stosowania:

Szczepionka VARIVAX jest wskazana do stosowania w ramach szczepień ochronnych przeciwko ospie wietrznej u osób od ukończenia 12. miesiąca życia.

VARIVAX można podawać niemowlętom od ukończenia 9. miesiąca życia w szczególnych okolicznościach, na przykład w celu dostosowania się do obowiązującego w kraju kalendarza szczepień lub w przypadku wybuchu epidemii.

VARIVAX można także podawać osobom podatnym na zachorowanie, które miały kontakt z ospą wietrzną. Szczepienie w ciągu 3 dni po kontakcie może zapobiec wystąpieniu klinicznie jawnego zakażenia lub zmodyfikować przebieg zakażenia. Ponadto istnieje ograniczona liczba danych wskazujących na to, że zaszczepienie w terminie do 5 dni po kontakcie może zmodyfikować przebieg zakażenia.

Pliki do pobrania

VARIVAX  - ulotka (pdf) Pobierz separator download VARIVAX  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta