Divina

Nazwa Produktu Leczniczego
Divina
Nazwa powszechnie stosowana
Estradioli valeras, Estradioli valeras + Medroxyprogesteroni acetas
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Estradioli valeras 2 mg + Medroxyprogesteroni acetas 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
Orion Corporation
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Divina - podstawowe informacje o leku:

Lek Divina to innowacyjny, dwufazowy preparat hormonalny, który stosowany jest w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Składa się on z dwóch rodzajów żeńskich hormonów: estradiolu walerianianu (estrogen) oraz medroksyprogesteronu octanu (progestagen). Lek ten jest stosowany w celu łagodzenia objawów występujących po menopauzie, takich jak uderzenia gorąca, które są wynikiem zmniejszenia ilości estrogenów w organizmie kobiety. Lek Divina jest przepisywany tylko w przypadkach, gdy objawy menopauzy znacząco wpływają na jakość życia pacjentki. Ponadto, lek ten może być stosowany w celu zapobiegania osteoporozie, szczególnie u kobiet, u których istnieje zwiększone ryzyko złamań. Warto jednak pamiętać, że przed podjęciem decyzji o stosowaniu leku Divina, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który dobierze odpowiednią dawkę i czas trwania terapii. Lek Divina jest innowacyjnym rozwiązaniem, które może przynieść ulgę kobietom w okresie menopauzy. Należy jednak pamiętać, że doświadczenia w leczeniu pacjentek powyżej 65 roku życia są ograniczone, dlatego też należy stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wskazania do stosowania:

Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) w leczeniu objawów niedoboru estrogenów związanego z menopauzą naturalną lub wywołaną interwencją chirurgiczną u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym.

Profilaktyka osteoporozy u kobiet w okresie pomenopauzalnym o wysokim ryzyku przyszłych złamań, u których występuje nietolerancja lub przeciwwskazania do stosowania innych produktów leczniczych zatwierdzonych do stosowania w zapobieganiu osteoporozie.

Doświadczenia w leczeniu pacjentek w wieku powyżej 65 lat są ograniczone.

Pliki do pobrania

Divina  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Divina  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta