Divigel 0,1%

Nazwa Produktu Leczniczego
Divigel 0,1%
Nazwa powszechnie stosowana
Estradiolum
Postać farmaceutyczna
Żel
Substancja czynna
Estradiolum 0.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Orion Corporation
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Divigel 0,1% - podstawowe informacje o leku:

Divigel 0,1% to lek stosowany w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ), który zawiera estrogen - hormon żeński. Jego zastosowanie ma na celu łagodzenie objawów występujących po menopauzie, takich jak uderzenia gorąca, które są wynikiem zmniejszenia ilości estrogenów produkowanych przez organizm kobiety. Divigel 0,1% jest przepisywany tylko w przypadkach, gdy objawy te znacząco wpływają na jakość życia pacjentki. Ponadto, lek może być stosowany w celu zapobiegania osteoporozie u kobiet po menopauzie, które są narażone na zwiększone ryzyko złamań kości. W takim przypadku, przed zastosowaniem Divigel 0,1%, należy skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy jest to odpowiedni lek dla pacjentki. Warto jednak pamiętać, że doświadczenia w leczeniu kobiet powyżej 65 roku życia są ograniczone.

Wskazania do stosowania:

Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) w leczeniu objawowym niedoboru estrogenów u kobiet z menopauzą naturalną lub sztuczną.

Profilaktyka osteoporozy u kobiet w okresie pomenopauzalnym o wysokim ryzyku przyszłych złamań, u których występuje nietolerancja lub przeciwwskazania do stosowania innych produktów leczniczych stosowanych w zapobieganiu osteoporozie.

Doświadczenia w leczeniu kobiet w wieku powyżej 65 lat są ograniczone.

Pliki do pobrania

Divigel 0,1%  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Divigel 0,1%  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta