Chrypka – skuteczne leczenie

Przyczyny, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach chrypki, bez wychodzenia z domu!

Pozbądź się chrypki

skonsultuj problem z lekarzem online

Chrypka to dolegliwość, która często wynika z przeciążenia strun głosowych, choć może świadczyć również o chorobie. Objaw ten nierzadko towarzyszy przeziębieniu, a także zapaleniu krtani. W przypadku chrypki przewlekłej trwającej przez okres ponad 4 tygodni należy zgłosić się do lekarza, może być ona bowiem symptomem chorób o poważniejszym podłożu.

Jedną z nich jest niedoczynność tarczycy, która skutkuje m.in. zmniejszeniem stopnia napięcia fałdów głosowych i tym samym właśnie chrypką. Przyczyną może być też refluks, czyli zarzucanie treści żołądka do przełyku.

 

W celu wstępnej diagnostyki chrypki najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego. Można zrobić to również online.

Jak otrzymać poradę online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym internistą lub laryngologiem.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie zawody predestynują do chrypki?

Na chrypkę często skarżą się nauczyciele, aktorzy, spikerzy oraz sprzedawcy, którzy nieustannie muszą używać swojego głosu.

Co jest przyczyną zapalenia krtani?

W większości do zapalenia krtani dochodzi w skutek infekcji wirusowej, choć problem ten może wynikać również z nadwyrężenia głosu oraz narażenia na czynniki drażniące.

Dlaczego chrypka często pojawia się u palaczy?

Chrypka u palaczy wynika z wdychania dymu papierosowego, który niszczy nabłonek oraz podrażnia go. Sprawia to dodatkowo, że niemożliwa jest jego odbudowa i tym samym chrypka jest szczególnie dokuczliwa.

Jak zapobiegać chrypce w okresie zimowym?

Aby uniknąć przeziębienia i chrypki należy unikać picia zimnych napojów. Trzeba także zadbać o ochronę szyi, dlatego polecane jest zakładanie szalików oraz nieoddychanie ustami, a nosem.

Jakie preparaty mogą pomóc w walce z chrypką?

Niezbędne jest m.in. dbanie o nawilżenie gardła oraz jego płukanie. Pomocne będzie m.in. siemię lniane, a także napary z rumianku i szałwii.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę