Chrypka – skuteczne leczenie

Przyczyny, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach chrypki, bez wychodzenia z domu!

Pozbądź się chrypki

skonsultuj problem z lekarzem online

Chrypka to dolegliwość, która często wynika z przeciążenia strun głosowych, choć może świadczyć również o chorobie. Objaw ten nierzadko towarzyszy przeziębieniu, a także zapaleniu krtani. W przypadku chrypki przewlekłej trwającej przez okres ponad 4 tygodni należy zgłosić się do lekarza, może być ona bowiem symptomem chorób o poważniejszym podłożu.

Jedną z nich jest niedoczynność tarczycy, która skutkuje m.in. zmniejszeniem stopnia napięcia fałdów głosowych i tym samym właśnie chrypką. Przyczyną może być też refluks, czyli zarzucanie treści żołądka do przełyku.

 

W celu wstępnej diagnostyki chrypki najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego. Można zrobić to również online.

Jak otrzymać poradę online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym internistą lub laryngologiem.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

.

Jakie zawody predestynują do chrypki?

Na chrypkę często skarżą się nauczyciele, aktorzy, spikerzy oraz sprzedawcy, którzy nieustannie muszą używać swojego głosu.

Co jest przyczyną zapalenia krtani?

W większości do zapalenia krtani dochodzi w skutek infekcji wirusowej, choć problem ten może wynikać również z nadwyrężenia głosu oraz narażenia na czynniki drażniące.

Dlaczego chrypka często pojawia się u palaczy?

Chrypka u palaczy wynika z wdychania dymu papierosowego, który niszczy nabłonek oraz podrażnia go. Sprawia to dodatkowo, że niemożliwa jest jego odbudowa i tym samym chrypka jest szczególnie dokuczliwa.

Jak zapobiegać chrypce w okresie zimowym?

Aby uniknąć przeziębienia i chrypki należy unikać picia zimnych napojów. Trzeba także zadbać o ochronę szyi, dlatego polecane jest zakładanie szalików oraz nieoddychanie ustami, a nosem.

Jakie preparaty mogą pomóc w walce z chrypką?

Niezbędne jest m.in. dbanie o nawilżenie gardła oraz jego płukanie. Pomocne będzie m.in. siemię lniane, a także napary z rumianku i szałwii.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.