Anemia – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w sprawie anemii, nawet w 15 minut!

Dostępni specjaliści od ręki
Umów konsultację online!

Rozpoznanie przyczyn i leczenie anemii

Anemia to stan, w którym dochodzi do zmniejszenia liczby czerwonych krwinek oraz hemoglobiny, co prowadzi do szeregu dolegliwości. Jednym z najczęstszych objawów anemii jest ogólne osłabienie organizmu, a także szybsze męczenie się, nawet po niewielkiej aktywności fizycznej.

 

Podstawą wydania diagnozy co do anemii jest morfologia krwi, dzięki której oznacza się zawartość hemoglobiny. Dodatkowo niezbędne może być sprawdzenie stężenia witaminy B12 oraz żelaza.

Jak leczyć anemię?

Krok 1
Krok 1
Wybierz specjalistę z listy powyżej.
Krok 2
Krok 2
Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
Krok 3
Krok 3
Po opłaceniu wizyty otrzymasz link, który przekieruje Cię do konsultacji.
Krok 4
Krok 4
Możesz skonsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
Krok 5
Krok 5
Jeśli zajdzie taka potrzeba, po eWizycie możesz otrzymasz od lekarza eReceptę (mailem lub SMS-em).

Leczenie niedokrwistości zależy od tego, jaka jest przyczyna problemów. Zazwyczaj jednak podejmowana jest suplementacja żelaza, a w przypadku niedoborów, również witamin B12 oraz kwasu foliowego. Co istotne, taka suplementacja powinna odbywać się pod kontrolą dietetyka lub innego specjalisty.

Czytaj więcej
informacji na temat „Anemia”
Sprawdź
Chcesz się leczyć stacjonarnie?
Umów wizytę
W gabinecie W GABINECIE
W gabinecie ONLINE
wróć wróć
Szukaj
wróć wróć
Szukaj
FAQ
Jakie są objawy niedoboru żelaza?

Anemia może wynikać z niedostatecznej podaży żelaza w diecie. Wówczas typowe objawy poza osłabieniem to również pogorszenie koncentracji, bóle głowy oraz osłabienie kondycji włosów i paznokci.

W czym znajduje się dużo żelaza?

Najbardziej bogatym w żelazo produktem jest wątróbką oraz chude mięso wołowe. Mięsu powinny towarzyszyć jednak warzywa bogate w witaminę C, by zwiększyć wchłanianie się tego składnika pokarmowego.

Jakie są objawy anemii w ciąży?

Anemia u kobiet w ciąży objawia się przede wszystkim bladością oraz suchością skóry, osłabieniem i bólami głowy. Aby jej zapobiegać, ważna jest przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta, którą warto skonsultować z dietetykiem. Można to zrobić także online.

Kto jest najbardziej narażony na anemię?

Niedokrwistość zazwyczaj pojawia się u miesiączkujących kobiet, a także wśród dzieci. Diagnozowana jest również u wegetarian oraz wegan, jeśli ich dieta jest nieprawidłowo zbilansowana.

Czym jest żelazo hemowe?

Żelazo hemowe znajduje się w produktach odzwierzęcych i jest ono lepiej przyswajalne, aniżeli niehemowe znajdujące się w roślinach. Nie oznacza to oczywiście, że weganie lub wegetarianie zawsze mają niedobory tego składnika pokarmowego.

Umów wizytę
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie