2024-04-07

Z czym mogą być związane moje objawy?

Nie wiem do kogo się zgłosić z tym problemem i czy jest to coś, co wymaga konsultacji lekarskiej. Jestem osobą aktywną, trenuję sporty amatorsko od kilku lat. Podczas treningów zdążyło mi się zauważyć trudności z oddychaniem. Zaczynało się od utraty sił podczas wykonywania ćwiczeń, w kolejności w przeciągu maksymalnie 15 minut miałam silne trudności z oddychaniem, świszczący oddech. Zazwyczaj myślałam, że jest to spowodowane zbyt wysokim tętnem, jednakże na treningu biegania ostatnio tętno wynosiło zaledwie 152 uderzenia serca na minutę, a ja czułam dyskomfort na płucach podczas głębszego oddechu i potrzebę odkrztuszania (brak świszczącego oddechu). Sam świszczący oddech, powiązany z uczuciem niemożliwości oddychania pojawia się u mnie rzadko, średnio raz na pół roku, a trwa do pełnego uspokojenia się około 5-10 minut. Poza wysiłkiem wywołuje go jeszcze bardzo duży stres. Dodam, że moja mama również zdarza się mieć takie duszności. Podczas ćwiczeń zdarza mi się czuć kłucie w płucach (delikatne), które często powraca wieczorem tego samego dnia. Szczególnie zwiększają takie sytuacje czynniki zewnętrzne w postaci np. ostatnio występującego pyłu saharyjskiego. Oprócz tego ciągle mam flegmę na gardle, nie pamiętam, kiedy ostatnio bez niej ćwiczyłam (nauczyłam sobie z tym radzić przez częste picie wody podczas wysiłku). Przez całe życie raczej nie cierpię na żadne większe choroby, jedynie w okresie dzieciństwa miałam zarośnięty 3 migdał - katar utrzymywał się długo (ok. rok) na obszarze gardła, nosa i uszu. Ponadto często miałam zapalenie uszu przez występowanie kataru, teraz to przeszłość. Zazwyczaj każde moje osłabienie zaczyna się od bólu gardła i zatok.  

Wskazane jest wykonanie próby wysiłkowej oraz wykluczenie zaburzeń nerwicowych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pulmonolog w Dąbrowie Górniczej Pulmonolog w Katowicach Pulmonolog w Warszawie Pulmonolog w Bielsku-Białej Pulmonolog w Krakowie Pulmonolog w Poznaniu Pulmonolog w Częstochowie Pulmonolog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6389
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16538
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+150
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4