2023-08-24

Czy zmiany pogody mają wpływ na mój lęk i samopoczucie?

Mam nerwice natręctw. Zauważyłem, że gdy zmieni się pogoda (np. deszcz, burza, zachmurzenie), to czuję się senny, głowa mnie boli albo mi się kręci w głowie, widzę plamki przed oczami, czuję się bardziej nerwowy i rozkojarzony. Gdy mówią, że ma być parno, to czuję się na dodatek, jakbym się dusił. Moje pierwsze ataki paniki pojawiały się prawie zawsze w pochmurną, deszczową pogodę, bardzo rzadko w słoneczną. Jest jakiś sposób, żeby tych uporczywych objawów się pozbyć, czy to może jakaś choroba? Ja wiem, że prawie wszyscy gorzej się czujemy przy zmianach pogody, ale ja się czuję tak wyjątkowo gorzej. Gdy czuję się senny, jestem w stanie przewidzieć deszcz, więc to jest trochę na plus. Nie tylko gorzej czuję się przy pochmurnej pogodzie, ale podobne objawy mam w upały. Chodzę na terapię. Proszę mi coś poradzić, jak z tym walczyć i czy to są objawy fizyczne, czy bardziej psychiczne.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychoterapeuta w Dąbrowie Górniczej Psychoterapeuta w Katowicach Nerwica w Częstochowie Nerwica w Gliwicach Nerwica w Opolu Nerwica we Wrocławiu Psychiatra we Wrocławiu Psycholog we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie