2023-11-25

Czy mogę mieć rozdwojenie jaźni?

Zacząłem to bardziej u siebie zauważać od początku 2020 roku i zniknęło to na ponad 2 lata, ale 2 miesiące temu poczułem, że on zaczął wracać, a tydzień temu jego powrót się potwierdził, więc postanowiłem o tym napisać. Gdy jestem sobą, czuje pustkę i strach, ale gdy ON przejmuje nade mną kontrolę, to zwykle przejawia się to w agresji lub złości. W nocy nie mogę w ogóle usnąć a jeśli mi się już uda to po 1 - 2 godzinach. Mam też niespodziewane i mocne problemy z agresją i stresem, których jestem świadom, ale nie mogę ich w danym momencie w ogóle kontrolować. Zwykle denerwuje się o byle błahostki, na przykład 2 dni temu zdenerwowałem się o to, że nie mogłem usnąć, zacząłem rzucać poduszkami, agresywnie i intensywnie się drapać i cały czas się panicznie trząsłem. Nad niczym nie mogłem wtedy zapanować, straciłem kontrolę nad własnym ciałem i nic nie mogłem zrobić. Często też mam ataki śmiechu bez żadnego powodu, zdarza się to nawet w nocy gdy jest kompletnie cicho i nic co by mogło mnie rozbawić - się nie dzieje. Mam też objawy depersonalizacji, kręci mi się w głowie i czuje się nie realnie, jakbym w danym momencie nie był sobą. Nie poznaje nawet samego siebie w lustrze kompletnie inne spojrzenie, inny uśmiech i inne rysy twarzy niż miałem wcześniej, czuje, że ta twarz nie należy do mnie, tylko do kompletnie innej osoby. Posiadam również problemy z koncentracją i nauką, nie potrafię się wziąć za temat, a jak już się wezmę do roboty, to zapominam po 2 dniach i nie potrafię się niczego nauczyć na stałe. Wycofałem się też z życia społecznego, całe dnie siedzie w domu i czasami trudno mi wyjść nawet do sklepu 100 metrów od domu.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia psychiczne we Wrocławiu Psychiatra w Warszawie Psychiatra w Poznaniu Psycholog w Warszawie Psychiatra w Bielsku-Białej Zaburzenia osobowości w Warszawie Zaburzenia osobowości w Poznaniu Psycholog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4