Ból ucha

Zdrowie A-Z

Ból ucha może być objawem różnych problemów zdrowotnych, w tym infekcji ucha zewnętrznego lub środkowego, urazów, zapalenia zatok, a nawet problemów z zębami. Objawia się zazwyczaj jako uczucie pulsującego, tępego lub ostrych bólów wewnątrz lub wokół ucha. Często towarzyszą mu również inne symptomy, takie jak uczucie zatkania ucha, ból gardła, gorączka czy problemy ze słuchem. W przypadku bólu ucha, szczególnie jeśli jest intensywny lub utrzymuje się przez dłuższy czas, zaleca się jak najszybszą konsultację z lekarzem w celu ustalenia przyczyny oraz odpowiedniego leczenia.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „ból ucha”.

Najnowsze pytania pacjentów
Ból ucha po zabiegu usunięcia i podcięcia migdałków.
Czy w piątej dobie po usunięciu trzeciego migdałka i podcięciu migdałków podniebiennych mogą wystąpić bóle uszu lub promieniujące do uszu? Dziecko skarży się na taki ból mimo przyjmowania antybiotyku.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana wizyta kontrolna u lekarza wykonującego zabieg.
Czy leki na ból ucha można stosować w ciąży (10 tydzień)?
Dzien dobry, Jestem w ciąży ( teraz 10 tydzien) w ubiegłym tygodniu bolało mnie ucho - oczywiście byłam u laryngologa i końce już leczenie, ale podczas oczekiwania na wizytę udałam się do apteki po doraźna pomoc. Farmaceuta zaproponował mi lek na ból ucha twierdzą ze nie ma tam nic...
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Tak krótkie stosowanie leku nie powinno mieć niekorzystnego wpływu na płód.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Nie powinno mieć to negatywnego wpływu na przebieg ciąży. Warto jednak zastosowanie leków i suplementów diety omówić z lekarzem prowadzącym ciążę.
Zbigniew Walter
internista, specjalista chorób wewnętrznych
Umów wizytę
nie powinno mieć to negatywnego wpływu na płód
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie.
Jak leczyć ból ucha?
Od kilku dni boli mnie lewe ucho. Rodzaj bólu to kłucie wewnątrz i w kierunku szyi poniżej ucha. Wkraplam olejek kamforowy i zatykam watą. Ból ustaje ale po kilku godzinach znowu wraca. Proszę o pomoc.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wskazana byłaby wizyta u lekarza w celu badania. Do czasu wizyty można wspomóc się kroplami przeciwzapalnymi, stosowanymi przy zapaleniu zew.przewodu słuchowego, dostępnymi w aptece bez recepty, a także lekami przeciwzapalnymi stosowanymi doustnie.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Należy skonsultować z lekarzem. Być może potrzebny będzie antybiotyk w kroplach
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja lekarska celem włączenia leków na receptę.
Nieustępujący ból ucha od kilku lat - gdzie szukać dalszej pomocy?
Po kąpieli czyściłem sobie patyczkiem ucho i niechcąco ręką uderzyłem się w niego, poczułem straszny ból po całym ciele, a na waciku pojawiła się krew. Było to pod koniec 2018r. Byłem u lekarza rodzinnego, otolaryngologa, neurologa. Robiłem tomografię komputerową, rezonans magnetyczny...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Opisane przez Pana dolegliwości nie mają ze sobą związku. W sprawie "podejrzenia zwichnięcia stawu skroniowo żuchwowego lewego" proszę zgłosić się do chirurga szczękowo-twarzowego. Natomiast lekarzem właściwym dla problemów z uchem jest laryngolog.
Promieniujący ból ucha i słyszalne piski utrudniające zasypianie
Od dwóch dni ciepię na ból ucha (prawego), który promieniuje na żuchwę, ale tylko jej górną część, gdy szerzej rozwieram buzię. Po przeprowadzeniu rozmiękczania woskowiny, a następnie płukaniu ucha odczuwam, że mam wodę w uchu. Próbowałem na noc zakropić...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę udać się na stacjonarną wizytę do laryngologa, który po przeprowadzonym badaniu fizykalnym ustali przyczynę dolegliwości i przepisze niezbędne leki.
Czy da się wyleczyć tzw. ucho pływaka?
Mam problem z uchem po pływaniu. Od czasu do czasu dopada mnie tzn. ucho pływaka. Towarzyszy temu ból ucha i zapalenie. Czy to da się w ogóle wyleczyć?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Do leczenia ucha pływaka stosuje się krople z antybiotykiem, czasami niezbędne jest także włączenie antybiotykoterapii doustnej.
Dawid Luwański
Umów wizytę
należy wykonac badanie laryngoskopem, są skuteczne krople do ucha na opisywane dolegliwości
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4