Zapalenie ucha – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w sprawie zapalenia ucha, nawet w 15 minut!

Podejrzewasz zapalenie ucha?

Skontaktuj się z lekarzem online!

Doskwiera ci silny ból ucha? Masz uczucie jego rozpierania i dodatkowo dolegliwościom towarzyszy wysoka gorączka? Prawdopodobnie cierpisz na zapalenie ucha, którego nie wolno ignorować, może mieć bowiem poważne konsekwencje.

 

Do jakiego lekarza należy się w takiej sytuacji zgłosić? 

Pomoc zapewni przede wszystkim lekarz internista lub laryngolog, który rozpozna problem i zaleci odpowiednie leczenie. To ostatnie bardzo często obejmuje wdrożenie antybiotyków, jeśli przyczyną zapalenia ucha jest infekcja bakteryjna.

 

Dodatkowo niezbędne będą leki przeciwbólowe, które można przyjmować doraźnie, aż do ustąpienia objawów. Jeśli pacjent cierpi na dodatkowe choroby, przed ich przyjęciem także powinien skontaktować się z medykiem.

Jak leczyć zapalenie ucha?

Skonsultuj problem z lekarzem online:

  • Wybierz dowolnego z lekarzy oferujących swoje usługi powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po opłaceniu wizyty otrzymasz link, który przekieruje Cię do eWizyty.
  • Możesz konsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Po konsultacji możesz otrzymać eReceptę (mailem lub SMS-em) lub eZwolnienie.
  • eReceptę zrealizujesz w dowolnej aptece, podając swój PESEL i 4‑cyfrowy kod recepty.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie mogą być przyczyny zapalenia ucha?

Do zapalenia ucha mogą doprowadzić patogeny (grzyby oraz bakterie), nadmierna wilgoć oraz uszkodzenie nabłonka. Takie dolegliwości bardzo często dotykają dzieci oraz osoby mające różnego rodzaju alergie.

Jak leczy się zapalenie ucha środkowego?

Zapalenie to leczy się przy użyciu antybiotyków, leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych.  Ważny jest również odpoczynek oraz uważanie na siebie po wyleczeniu objawów zapalenia ucha.

Jak można złagodzić ból ucha?

Pomóc mogą m.in. ciepłe okłady, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne działające przeciwbólowo. Przed ich użyciem warto skonsultować się z laryngologiem lub lekarzem rodzinnym. Można to zrobić online.

Czy przy zapaleniu ucha można dostać zwolnienie lekarskie?

Tak, w przypadku zapalenia ucha nie powinno się wychodzić z domu, dlatego też u osób dorosłych potrzebne będzie zwolnienie lekarskie.

Jak uniknąć zapalenia ucha?

By uniknąć zapalenia ucha trzeba przede wszystkim dbać o higienę, unikać bawełnianych patyczków czyszczących oraz osuszać uszy po przebywaniu w wodzie, zwłaszcza na basenie.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę