Czy leki na ból ucha można stosować w ciąży (10 tydzień)?

Dzien dobry, Jestem w ciąży ( teraz 10 tydzien) w ubiegłym tygodniu bolało mnie ucho - oczywiście byłam u laryngologa i końce już leczenie, ale podczas oczekiwania na wizytę udałam się do apteki po doraźna pomoc. Farmaceuta zaproponował mi lek na ból ucha twierdzą ze nie ma tam nic nadzwyczajnego i substancje się nie wchłaniają. Po zastosowaniu leku zaczęłam czytać w internecie i okazało się ze zawiera on szkodliwe substancje - m.in. palmę Sabałową oraz olejki eteryczne. Lek zastosowałam raz po 3 x do każdego ucha. Czy jest możliwość ze miało to wpływ na płód ? Uszkodzenie, powstanie wad ?

Tak krótkie stosowanie leku nie powinno mieć niekorzystnego wpływu na płód.
Nie powinno mieć to negatywnego wpływu na przebieg ciąży. Warto jednak zastosowanie leków i suplementów diety omówić z lekarzem prowadzącym ciążę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi