Czy da się wyleczyć tzw. ucho pływaka?

Mam problem z uchem po pływaniu. Od czasu do czasu dopada mnie tzn. ucho pływaka. Towarzyszy temu ból ucha i zapalenie. Czy to da się w ogóle wyleczyć?
Do leczenia ucha pływaka stosuje się krople z antybiotykiem, czasami niezbędne jest także włączenie antybiotykoterapii doustnej.
Pływam codziennie, trzeba by przeprowadzić wywiad dot. chorób przebytych, sprawdzić jaką profilaktykę Pan prowadzi, ewentualnie jakie błędy popełnia.
należy wykonac badanie laryngoskopem, są skuteczne krople do ucha na opisywane dolegliwości
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi