1. Artykuły
  2. Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?

Jeśli Twoja pociecha nadal używa szczoteczki manualnej, zaproponuj jej zmianę na lepsze! Szczoteczka elektryczna działa przecież nie tylko skutecznie, ale również w pełni bezpiecznie. Zapoznaj się z najlepszymi szczoteczkami elektrycznymi dla dzieci! Przedstawiamy popularne modele i pokazujemy, na co warto zwrócić uwagę szukając pierwszej szczoteczki dla swojego dziecka.

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać? Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?
Spis treści
Jak działa szczoteczka elektryczna? Cechy najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

Szczoteczka elektryczna to przyrząd z wbudowanym silniczkiem elektrycznym, który przeznaczony jest do pielęgnacji jamy ustnej. Jego skuteczność w usuwaniu nieczystości jest dużo wyższa niż w przypadku manualnych szczoteczek do zębów. Szczoteczka elektryczna posiada zazwyczaj kilka trybów pracy do wyboru oraz końcówki wymienne o różnych właściwościach.

 

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Główka urządzenia generuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę, podczas gdy korzystając ze szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset ruchów w tym samym czasie. Szczoteczki elektryczne różnią się od siebie m.in. kształtem końcówki, typem wykonywanych ruchów oraz rodzajem zastosowanej technologii. Wyróżniamy m.in. szczoteczki rotacyjne, szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne, szczoteczki soniczne, szczoteczki ultradźwiękowe itd.

arrow Czy szczoteczka soniczna dla dziecka to dobry wybór?
arrow Najczęściej występujące choroby zakaźne wieku dziecięcego
arrow Produkty odpowiednie dla cukrzyka. Co powinien jeść diabetyk?
arrow Suplement ułatwiający odchudzanie
arrow Najciekawsze kawowe zwyczaje na świecie - odkryj, jak pije się kawę w różnych krajach!
arrow Jak skutecznie zwalczyć łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Cechy najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci

Szczoteczka elektryczna dla dzieci powinna różnić się od szczoteczek dla dorosłych. Jej główka czyszcząca musi być odpowiednio mniejsza, a rękojeść pokryta antypoślizgowym materiałem, aby urządzenie nie wypadało z dłoni podczas mycia zębów. Ponadto szczoteczka elektryczna przeznaczona dla dzieci powinna poruszać się z mniejszą prędkością. Istotne jest także to, aby włókna końcówki były miękkie.

 

Niektóre urządzenia dla dzieci wyposażone są w możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów. Ważna jest obecność także innych przydatnych funkcji, np. timerów czy wszelkiego rodzaju czujników i wskaźników. Szczoteczka elektryczna dla dzieci ma zachęcać do higieny jamy ustnej, co oznacza, że na jej obudowie powinno znajdować się wiele kolorowych motywów.

 

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

 

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, choć na ich tle wyróżnia się podłużną główką czyszczącą oraz technologią fal dźwiękowych. Dzięki temu nie tylko bardzo skutecznie oczyszcza zęby, ale także masuje dziąsła. Poszukujesz właściwej szczoteczki sonicznej dla swojego dziecka? Postaw na model Smilesonic Kids, który wyposażony jest w dwa tryby pracy – Clean i Sensitive – w których główka wytwarza 62 000 i 52 000 ruchów na minutę. Ponadto włókna końcówek wymiennych przeznaczonych do szczoteczki są miękkie i delikatne, a obecne w niej timery nauczą Twoje dziecko szczotkować zęby odpowiednio długo. Szczegóły dotyczące tego modelu znajdziesz na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-elektryczne-dla-dzieci.

 

Warta polecenia jest także szczoteczka soniczna dla dzieci SEYSSO Baby Penguin. Została stworzona dla dzieci do 3. roku życia. Przystosowano ją do oczyszczania zębów mlecznych dziecka, a liczba wykonywanych przez nią ruchów na minutę pracy wynosi 16 000. Szczoteczka jest w pełni bezpieczna dla maluchów, a dzięki zaokrąglonej główce dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Oprócz tego podświetlona rękojeść przyciąga uwagę oraz zapewnia sporo frajdy podczas procesu szczotkowania zębów. Urządzenie wyposażone jest w dwuminutowy timer i półminutowy interwał, który przypomina o zmianie ćwiartki uzębienia. W zestawie ze szczoteczką znajdziesz dwie końcówki wymienne: jedną dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy, a drugą dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy.

 

Jeśli natomiast szukasz szczoteczki rotacyjnej, polecamy model Oral-B Vitality Kids D100, który został stworzony z myślą o dzieciach powyżej 3. roku życia. Wyposażono go w dwa tryby pracy (codzienne i delikatne czyszczenie) oraz możliwość połączenia się z aplikacją Disney Magic Timer. Szczoteczka posiada okrągłą główkę, która generuje do 7600 obrotów na minutę, a jej praca opiera się na ruchach oscylacyjno-rotacyjnych. Dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, a na jej obudowie znajdują się motywy znane z bajek i filmów, takich jak „Kraina Lodu”, „Auta” czy „Gwiezdne Wojny”.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Czy język się zregeneruje?
Miałem ostatnio wypadek I cztery zęby wbili się pod język. Teraz mam język spuchnięty. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Stacjonarna wizyta u chirurga szczękowego.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zglosić do chirurga szczękowego
Witam, dostałam antybiotyk Augmentin na ból zęba d
Witam, dostałam antybiotyk na ból zęba do leczenia kanałowego, już po pierwszym przyjęciu antybiotyku mam napadowe bóle z lewej strony pleców promieniujące do przodu pod lewą piersią. Mam te bóle bez znaczenia czy leżę, siedzę czy chodzę. Czy może to być skutek uboczny...
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza, być może występuje uczulenie na ten antybiotyk
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy iść do lekarza rodzinnego na badanie i konsultację
Czy tylko i wyłącznie ten proces może wykonać lekarz, który zajmował się zakładaniem i całym procesem leczenia?
Mam pytanie w temacie ściągania aparatu ortodontycznego. Czy jest możliwość zmiany lekarza ortodonty, który zajmował się całym procesem leczenia tylko na sam demontaż oraz zdjęcie aparatów ortodontycznych? 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ortodonty.
Czy dzwonić do stomatologa jeśli mój ząb nie chce przestać krwawić?
Minęło 6 godzin od ekstrakcji zęba i wciąż leci mi krew. Ile godzin po usunięciu może tak być?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana kontrolna wizyta u stomatologa, który przeprowadził ekstrakcję.
Kamil Czepiel
chirurg, lekarz, lekarz medycyny estetycznej, Specjalista
Umów wizytę
W razie braku poprawy, nasilenia dolegliwości, wskazana jest kontrola stomatologiczna.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zglosic do lekarza stomatologa na konsultacje
Czy takie zgrubienie może się po ekstrakcji pojawić?
Jestem 8 dni po usunięciu dolnej 6. Ból coraz mniejszy. Był antybiotyk i szwy jak również przepłukiwania kilka razy zębodołu. Jedyne co mnie niepokoi to delikatne zgrubienie dziąsła i podczas dotykania językiem kłucie tego miejsca. Dla pewności lekarz wykonał RTG, które nie...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana kontrolna wizyta stomatologiczna.
Od 2 dni czuje dziwne uczucie w lewej stronie twarzy.
Towarzyszy temu uczucie jakby zatkanego ucha i opuchnięcie policzka pod okiem, ale praktycznie niewidoczne na żywo. Nie odczuwam żadnego bezpośredniego bólu, wiec zastanawiam się, co może być przyczyna. Jestem umówiona na wizytę u stomatologa pierwsza moja myśl to jakieś zapalnie...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Usunięcie zęba, a późniejsza implantacja
Na początku stycznia miałam usuniętą górną szóstkę, po 3 miesiącach tomografia wykazała małą ilość kości i stomatolog zdecydował o odbudowie kości i jednoczesnej implantacji za kolejne 3 miesiące. Z różnych przyczyn zabieg odbędzie jednak dopiero pod koniec sierpnia, czyli...
Dawid Luwański
Umów wizytę
Zalecana konsultacja stomatologiczna
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Zalecana konsultacja stomatologiczna
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja stomatologiczna stacjonarna
Jak trwale usunąć diastemę po założeniu koron?
Mam założone korony porcelanowe. Po 2 latach zrobiła się przerwa między górnymi jedynkami. Jaki jest trwały sposób likwidacji diastemy na założonych koronach?
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana jest ocena stomatologiczna.
Pojawienie się skrzepu po usunięciu zęba.
24 godziny temu miałem usuniętą górną 6. Przez noc wytworzył się duży skrzep (wielkości dwóch zębów 6) wystający poza zęby, który dość mocno krwawi (co jakiś czas wypluwam krew, a one znowu się nią wypełniają). To normalny przebieg gojenia, czy jednak warto udać się do...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana kontrolna wizyta u stomatologa.
Dawid Luwański
Umów wizytę
zalecam pilną kontrolną wizytę u stomatologa.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Zalecana kontrolna wizyta u stomatologa.
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
koniecznie się zgłosić do stomatologa.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
zalecam wizytę kontrolną u stomatologa.
Czy można usunąć truciznę, a ekstrakcją zęba zająć się później?
Na pogotowiu stomatologicznym zatruto mi ósemkę, która mocno bolała. Wskazano, że mogę ją leczyć kanałowo lub usunąć i poinformowano, że trucizna może być w zębie najdłużej 14 dni. Co, jeśli do tego czasu nie uda mi się znaleźć wolnego terminu?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zgłosić się na pogotowie stomatologiczne.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Zgłosić się na pogotowie stomatologiczne.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Zgłosić się na pogotowie stomatologiczne.
Czy uraz zęba mlecznego można leczyć?
Wczoraj wieczorem syn miał uraz zęba mlecznego (spadł ze schodków na szafkę), ząb nie wypadł, ale niestety się rusza, dziąsło od góry jest sine, a krew u góry zaschnięta. Dzisiaj po południu mamy dentystę aczkolwiek bardzo bym nie chciała, aby doszło do usunięcia....
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Dentysta podczas wizyty podejmie decyzję co do możliwych metod postępowania.
Czy widoczna szparka po ekstrakcji zęba powinna być skonsultowana z lekarzem?
Po zdjęciu szwów, po 7 dniach po ekstrakcji zęba zauważyłem niewielką (ok 1 mm) szparkę bliżej policzka. Ogólnie nic mnie nie boli, dobrze sie czuję, wręcz rewelacyjnie. Nadal mam niewielki siniak na policzku i na szyi. Możliwe, że przy zdejmowaniu szwów dentysta...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
W przypadku wątpliwości należy udać się do stomatologa, który wykonywał zabieg.
Czy lekarz rodzinny może wystawić L4 z powodu bólu zęba?
Czy lekarz rodzinny/internista może wystawić L4 z powodu bólu zęba? Nie mogę się dostać do stomatologa. Najbliższy wolny termin najwcześniej w piątek, a ból jest paraliżujący. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, a o pracy nie wspomnę.
Tomasz Szalewski
lekarz, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Tak, lekarz może orzec o niezdolności do pracy
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Tak, jeśli lekarz uzna, że jest taka potrzeba.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Tak, zapraszam na konsultacje online - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Czy jest możliwe, że został mi fragment zęba po wyrwaniu?
Po wyrwaniu zęba pozostało mi coś w dziąśle. Wygląda jakby pozostałość po zębie. Czy jest możliwe, że stomatolog nie wyrwał do końca zęba? Jest lekki ból jak dotknę językiem.
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
Proszę umówić się na wizytę do stomatologa, to trzeba sprawdzić.
Dariusz Jasonek
lekarz
Umów wizytę
Jest możliwość pozostania np. fragmentu korzenia w zębodole po przeprowadzonej ekstrakcji. Sugeruję wizytę u stomatologa.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę udać się na kontrolną wizytę do stomatologa.
Podejrzenie dziury w zatoce po ekstrakcji ósemki - do kogo się udać?
Do jakiego lekarza udać się z podejrzeniem dziury w zatoce po ekstrakcji ósemki wykonanej kilka miesięcy temu? Laryngologa czy stomatologa? Jakie badanie wykonuje się w takiej sytuacji? TK zatok czy zębów?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Jeśli występują dolegliwości związane z bólami, stanami zapalnymi etc. w obrębie zatok - proszę zgłosić się do laryngologa, który zadecyduje o ewentualnych badaniach dodatkowych.
Piotr Matysik
lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Do chirurga stomatologicznego/stomatologa.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie