1. Artykuły
  2. Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?

Jeśli Twoja pociecha nadal używa szczoteczki manualnej, zaproponuj jej zmianę na lepsze! Szczoteczka elektryczna działa przecież nie tylko skutecznie, ale również w pełni bezpiecznie. Zapoznaj się z najlepszymi szczoteczkami elektrycznymi dla dzieci! Przedstawiamy popularne modele i pokazujemy, na co warto zwrócić uwagę szukając pierwszej szczoteczki dla swojego dziecka.

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać? Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?
Spis treści
Jak działa szczoteczka elektryczna? Cechy najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

Szczoteczka elektryczna to przyrząd z wbudowanym silniczkiem elektrycznym, który przeznaczony jest do pielęgnacji jamy ustnej. Jego skuteczność w usuwaniu nieczystości jest dużo wyższa niż w przypadku manualnych szczoteczek do zębów. Szczoteczka elektryczna posiada zazwyczaj kilka trybów pracy do wyboru oraz końcówki wymienne o różnych właściwościach.

 

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Główka urządzenia generuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę, podczas gdy korzystając ze szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset ruchów w tym samym czasie. Szczoteczki elektryczne różnią się od siebie m.in. kształtem końcówki, typem wykonywanych ruchów oraz rodzajem zastosowanej technologii. Wyróżniamy m.in. szczoteczki rotacyjne, szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne, szczoteczki soniczne, szczoteczki ultradźwiękowe itd.

arrow Nowoczesne hybrydowe leczenie żylaków
arrow Witaminy na stawy – jakich witamin brakuje, gdy bolą stawy?
arrow Olej z wiesiołka w ciąży - jak i ile stosować?
arrow Wybór polisy na życie i zdrowie - na co zwrócić uwagę?
arrow Znajdź lekarza w swojej okolicy i umów się na wizytę
arrow Jak dbać o wątrobę?

Cechy najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci

Szczoteczka elektryczna dla dzieci powinna różnić się od szczoteczek dla dorosłych. Jej główka czyszcząca musi być odpowiednio mniejsza, a rękojeść pokryta antypoślizgowym materiałem, aby urządzenie nie wypadało z dłoni podczas mycia zębów. Ponadto szczoteczka elektryczna przeznaczona dla dzieci powinna poruszać się z mniejszą prędkością. Istotne jest także to, aby włókna końcówki były miękkie.

 

Niektóre urządzenia dla dzieci wyposażone są w możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów. Ważna jest obecność także innych przydatnych funkcji, np. timerów czy wszelkiego rodzaju czujników i wskaźników. Szczoteczka elektryczna dla dzieci ma zachęcać do higieny jamy ustnej, co oznacza, że na jej obudowie powinno znajdować się wiele kolorowych motywów.

 

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

 

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, choć na ich tle wyróżnia się podłużną główką czyszczącą oraz technologią fal dźwiękowych. Dzięki temu nie tylko bardzo skutecznie oczyszcza zęby, ale także masuje dziąsła. Poszukujesz właściwej szczoteczki sonicznej dla swojego dziecka? Postaw na model Smilesonic Kids, który wyposażony jest w dwa tryby pracy – Clean i Sensitive – w których główka wytwarza 62 000 i 52 000 ruchów na minutę. Ponadto włókna końcówek wymiennych przeznaczonych do szczoteczki są miękkie i delikatne, a obecne w niej timery nauczą Twoje dziecko szczotkować zęby odpowiednio długo. Szczegóły dotyczące tego modelu znajdziesz na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-elektryczne-dla-dzieci.

 

Warta polecenia jest także szczoteczka soniczna dla dzieci SEYSSO Baby Penguin. Została stworzona dla dzieci do 3. roku życia. Przystosowano ją do oczyszczania zębów mlecznych dziecka, a liczba wykonywanych przez nią ruchów na minutę pracy wynosi 16 000. Szczoteczka jest w pełni bezpieczna dla maluchów, a dzięki zaokrąglonej główce dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Oprócz tego podświetlona rękojeść przyciąga uwagę oraz zapewnia sporo frajdy podczas procesu szczotkowania zębów. Urządzenie wyposażone jest w dwuminutowy timer i półminutowy interwał, który przypomina o zmianie ćwiartki uzębienia. W zestawie ze szczoteczką znajdziesz dwie końcówki wymienne: jedną dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy, a drugą dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy.

 

Jeśli natomiast szukasz szczoteczki rotacyjnej, polecamy model Oral-B Vitality Kids D100, który został stworzony z myślą o dzieciach powyżej 3. roku życia. Wyposażono go w dwa tryby pracy (codzienne i delikatne czyszczenie) oraz możliwość połączenia się z aplikacją Disney Magic Timer. Szczoteczka posiada okrągłą główkę, która generuje do 7600 obrotów na minutę, a jej praca opiera się na ruchach oscylacyjno-rotacyjnych. Dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, a na jej obudowie znajdują się motywy znane z bajek i filmów, takich jak „Kraina Lodu”, „Auta” czy „Gwiezdne Wojny”.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Czy leczenie zęba tzn. borowanie, plombowanie albo usuwanie kamienia może mi zaszkodzić, pogorszyć krwiaka?
Jestem w 18 tygodniu ciąży i mam 8 cm krwiaka podkosmówkowego. Mogę się ruszać, ale oszczędzać. Mam za kilka dni zaplanowaną wizytę u dentysty i nie wiem, czy mogę iść. Wizytę u mojego ginekologa mam dopiero za miesiąc. Proszę o poradę, nie wiem, co robić.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Czy prosić o znieczulenie nerwu siecznego?
Mam stan ropny i umówioną wizytę u chirurga stomatologicznego. Chore są zęby przednie 31, 41 i 42. Dwa z nich do resekcji i jeden do usunięcia (ponad 1/3 korzenia). Znieczulenia nasiękowe i śródwięzadłowe nie pomogły podczas nacinania ropnia oraz podczas kanałowego leczenia jednego...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Kwestie rodzajów znieczulenia należy omówić ze stomatologiem podczas wizyty.
Czy przy braku zęba górnego 8 można przesuwać 7 na ubytek 6?
Borykam się z problemem żuchwy. Odkąd zdjęto mi aparat stały, mam cykliczne bóle żuchwy. Ciągnie i okropnie doskwier. Ząb, który był przesunięty (7), leczyłam kanałowo i nic to nie dało. Nie wiem już co robić. U danego ortodonty byłam już 4 razy i nie wiele pomogli. Nikt o...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Czy w takim wypadku możliwe jest jeszcze naprawienie tej wady, czy jedyną opcją jest ponowne założenie aparatu ortodontycznego?
Niespełna rok temu zdjęłam aparat ortodontyczny. Od tamtego czasu noszę aparat retencyjny typu osamu, zgodnie z zaleceniami lekarza (nie opuściłam nawet jednego dnia). Od około tygodnia zauważyłam pojawiająca się szczelinę między górnymi jedynkami. Nie jest ona duża, ale zaczynam ja...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Decyzję podejmuje lekarz prowadzący leczenie.
Jaka higiena zębów zatrzymałaby ich chorobę?
Przez brak siły na mycie zębów spowodowany depresją zaniedbałam mocno zęby, jedynka jest nieco skruszona, a dwójka prawie całkowicie się skruszyła, reszta zębów ma na sobie niezmywalny osad. Chciałabym jednak powrócić do mycia zębów, zmuszać się do tego. Czy jak...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy rozpocząć leczenie stomatologiczne.
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Higieizacja jamy ustnej zapobiega próchnicy, natomiast powstale zmiany wymagają leczenia stomatologicznego.
Victoria Perovic-Kaczmarek
lekarz
Umów wizytę
zalecana jest wizyta u higienistki stomatologicznej, oraz u dentysty
Czy jest to normalny etap gojenia?
Półtora miesiąca temu miałam usuwana górną ósemkę - wszystko się udało, rana ładnie się goiła. Od kilku dni zaczęłam jednak wyczuwać fragment nad miejscem, gdzie był owy ząb jakby wystającej kości. Dodam tylko, że zdjęcie kontrolne nie wchodzi w tym momencie w grę, ponieważ...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Czy taka praktyka jest prawidłowa?
Przedwczoraj wypadł mi z zęba tymczasowy opatrunek wraz z zatruciem, mam siódemkę dolną mieć leczoną kanałowo, kanały są już odsłonięte. Czy do czasu wizyty (parę dni) mogę ząb płukać wodą utlenioną lub płynem do płukania jamy ustnej? Na czas jedzenia zabezpieczam ząb watką. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy pilnie zgłosić się do stomatologa.
Co to może być? Dlaczego pojawiają mik się takie plamy na zębach?
Mam ogromny problem i bardzo proszę o pomoc. Dwa lata temu nosiłam aparat ortodontyczny. Wszystko jest w porządku oprócz tego, że mam ogromny problem z osadem nazębnym. Na dolnych jedynkach tworzą się brzydkie i widoczne szare plamy, które powstają już w miesiąc po higienizacji...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Systematyczne wizyty u stomatologa.
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Wskazane jus używanie na codzień irygatora.
Gdzie szukać rozwiązania, pomocy?
Od kilku lat częste objawy infekcyjno-podobne, osłabienie, bóle gardła, ucha, przewlekłe bóle zatok (od stycznia 9 raz, objawy trwają ok tydzień i mijają na kilka dni, następnie nawrót objawów) i bardzo częste migreny (średnio 20 miesięcznie) w trakcie leczenia w...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Opisanych jest wiele objawów - z każdym z nich należy zgłosić się na wizytę do odpowiedniego specjalisty.
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny, psychodietetyk
Umów wizytę
Zalecam wizytę stacjonarną u lekarza rodzinnego
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Zalecam wizytę w Poradni Psychiatrycznej celem wyeliminowania zaburzeń z somatyzacją.
Czy taka praktyka jest poprawna?
Czy dawka jednorazowa sterydu w postaci maści podanego do kanału zęba będzie działać w ciele aż do momentu wyciągnięcia jej z zęba? Czytałam na ulotce, że nie więcej niż 4 dni, może ona pozostać w kanale, a lekarz nie umówił na wizytę, by to wyjąc. Ponieważ mój organizm ma...
Tomasz Andrzej Szczęsny
lekarz chorób wewnętrznych, onkolog
Umów wizytę
Leki działają określony czas najlatwiej je można onadesc na ulotce od producenta.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy w tej sprawie skonsultować się z lekarzem stomatologiem prowadzącym leczenie.
Daniel Biesiada
lekarz rodzinny
Umów wizytę
każdy lek ma podany czas działania - proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie
Czy we wtorek mogę wykonać laser frakcyjny na twarz u dermatologa?
W piątek idę do stomatologa, prawdopodobnie rozpocznę leczenie kanałowe. Ile przed trzeba odstawić leki przeciwbólowe?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Tytuł pytania nie ma żadnego związku z jego treścią.
Czy coś może się stać mojemu dziecku?
Usunęłam ząb w 6 tygodniu ciąży. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Usunięcie zęba nie ma wpływu na przebieg ciąży.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, przede wszystkim ważne jest, aby podkreślić, że opieka dentystyczna, w tym usuwanie zębów, jest czasami konieczna również w czasie ciąży i może być bezpiecznie przeprowadzona, jeśli zostaną zachowane odpowiednie środki ostrożności. Kluczowe jest poinformowanie dentysty o ciąży przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia, aby mógł on dostosować metody leczenia oraz zastosować środki bezpieczne dla Pani i dziecka. W pierwszym trymestrze ciąży, który jest kluczowym okresem rozwoju płodu, większość lekarzy dąży do minimalizowania narażenia na wszelkiego rodzaju leczenie, chyba że jest to absolutnie konieczne, ze względu na ryzyko wpływu na rozwijające się dziecko. Jednak w sytuacjach, gdy leczenie dentystyczne jest niezbędne, takich jak silny ból zęba lub infekcja, ryzyko związane z niewyleczoną infekcją jest znacznie większe dla zdrowia matki i dziecka niż ryzyko związane z samym zabiegiem. Warto również pamiętać, że utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej i zdrowia zębów w trakcie ciąży jest bardzo ważne, ponieważ problemy z zębami i dziąsłami mogą wpływać na ogólne zdrowie i samopoczucie. Jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy dotyczące wpływu zabiegu na Pani ciążę, zalecam konsultację z lekarzem prowadzącym ciążę. Może Pani omówić przebieg zabiegu i ewentualne obawy, aby uzyskać dodatkowe informacje i wsparcie. Proszę pamiętać, że dbanie o swoje zdrowie, w tym zdrowie jamy ustnej, jest ważnym elementem dbania o zdrowie Pani dziecka. Regularne wizyty kontrolne u specjalistów i otwarta komunikacja z lekarzami są kluczowe dla bezpieczeństwa i dobrostanu zarówno matki, jak i dziecka.
Jakie może to mieć konsekwencje dla dziecka?
Czy można usunąć bolący ząb (ósemka) w I trymestrze ciąży? 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana wizyta u stomatologa celem ustalenia planu postępowania.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, leczenie dentystyczne, w tym usuwanie zębów, jest możliwe w czasie ciąży, jednak każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny. Pierwszy trymestr ciąży to czas, kiedy rozwijają się kluczowe struktury ciała dziecka, dlatego wielu lekarzy i dentystów zaleca, aby w miarę możliwości ograniczyć do minimum wszelkie zabiegi medyczne w tym okresie, szczególnie te wymagające znieczulenia ogólnego lub stosowania niektórych leków. Usunięcie ósemki może być konieczne w przypadku poważnego bólu, infekcji lub innych problemów, które mogą negatywnie wpływać na ogólny stan zdrowia ciężarnej i potencjalnie na rozwijające się dziecko. Infekcja w obrębie jamy ustnej jest szczególnie niepożądana, ponieważ może prowadzić do powikłań zarówno u matki, jak i dziecka. Jeśli sytuacja wymaga interwencji w pierwszym trymestrze, należy to zrobić z zachowaniem szczególnej ostrożności: - Lekarz dentysta powinien być poinformowany o ciąży. - Należy minimalizować stosowanie radiografii (rentgena), a jeśli jest to konieczne, używać ochrony (osłona brzucha ołowiową). - Wybór środków znieczulających i antybiotyków musi uwzględniać bezpieczeństwo dla ciąży. Ważne jest, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji skonsultować się zarówno z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę, jak i z dentystą. Będą oni mogli wspólnie ocenić ryzyko i korzyści związane z zabiegiem oraz zadecydować o najlepszym sposobie postępowania, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo zarówno matki, jak i dziecka. Pamiętać proszę, że zdrowie jamy ustnej jest ważnym elementem ogólnego stanu zdrowia i może wpływać na przebieg ciąży, dlatego nie należy ignorować problemów dentystycznych, a w razie potrzeby szukać bezpiecznych sposobów ich rozwiązania.
Czy to zmiany hormonalne związane z wiekiem, antykoncepcją czy mięśniakiem?
Proszę o poradę. Brak miesiączki od 2,5 miesiąca. Od 3 tyg.zaprzestałam antykoncepcji z obawy ciąży. Piersi obrzmiałe, nie bolą, ale są bardziej jędrne, jak podczas miesiączki. Test dzisiaj robiony - negatywny. Kobieta lat 41. Znalazłam latem mięśniaka, myślałam, że to kleszcz, dzisiaj już wiem,...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, Brak miesiączki przez 2,5 miesiąca może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, wpływem stosowanej antykoncepcji, obecnością mięśniaków i torbieli, a także innymi przyczynami zdrowotnymi. Negatywny wynik testu ciążowego, wykonany w odpowiednim czasie od ostatniego stosunku, zwykle jest wiarygodny w kierunku wykluczenia ciąży. Jednakże, w przypadku długotrwałego braku miesiączki, warto dokładnie zbadać przyczynę. Zmiany w obrzmieniu i konsystencji piersi mogą być związane zarówno ze zmianami hormonalnymi, jak i innymi czynnikami. Antykoncepcja hormonalna może wpływać na cykl miesiączkowy i hormony, a jej nagłe odstawienie może prowadzić do zaburzeń cyklu. Mięśniaki macicy również mogą wpływać na regularność i charakter miesiączki, choć zazwyczaj powodują one obfite i bolesne krwawienia, a nie ich brak. W wieku 41 lat możliwe są również naturalne zmiany w cyklu menstruacyjnym związane z przejściem do okresu okołomenopauzalnego, kiedy to cykle mogą stać się nieregularne. Z reguły jednak zmiany te pojawiają się w późniejszym okresie życia. Co do Pani wizyty u chirurga dentystycznego, w przypadku negatywnego testu ciążowego i braku innych objawów sugerujących ciążę, prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży, wydaje się niskie. Niemniej jednak, zalecam poinformowanie chirurga o swojej sytuacji zdrowotnej, w tym o braku miesiączki, stosowanej antykoncepcji oraz wyniku testu ciążowego. Informacja ta jest ważna dla bezpieczeństwa i odpowiedniego planowania leczenia dentystycznego. Konsultacja z ginekologiem, którą ma Pani zaplanowaną, jest bardzo ważna. Lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań, takich jak badanie stężeń hormonów, USG narządu rodnego, aby ocenić obecność mięśniaków oraz ich wpływ na brak miesiączki i inne objawy. Pamiętać proszę, że dbanie o regularne kontrole i otwarta komunikacja z lekarzami jest kluczowa dla zachowania zdrowia i dobrze pojętej opieki medycznej. Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Blukacz
Czy język się zregeneruje?
Miałem ostatnio wypadek I cztery zęby wbili się pod język. Teraz mam język spuchnięty. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Stacjonarna wizyta u chirurga szczękowego.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zglosić do chirurga szczękowego
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 Umów wizytę