1. Artykuły
  2. Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?

Jeśli Twoja pociecha nadal używa szczoteczki manualnej, zaproponuj jej zmianę na lepsze! Szczoteczka elektryczna działa przecież nie tylko skutecznie, ale również w pełni bezpiecznie. Zapoznaj się z najlepszymi szczoteczkami elektrycznymi dla dzieci! Przedstawiamy popularne modele i pokazujemy, na co warto zwrócić uwagę szukając pierwszej szczoteczki dla swojego dziecka.

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać? Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?
Spis treści
Jak działa szczoteczka elektryczna? Cechy najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

Szczoteczka elektryczna to przyrząd z wbudowanym silniczkiem elektrycznym, który przeznaczony jest do pielęgnacji jamy ustnej. Jego skuteczność w usuwaniu nieczystości jest dużo wyższa niż w przypadku manualnych szczoteczek do zębów. Szczoteczka elektryczna posiada zazwyczaj kilka trybów pracy do wyboru oraz końcówki wymienne o różnych właściwościach.

 

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Główka urządzenia generuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę, podczas gdy korzystając ze szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset ruchów w tym samym czasie. Szczoteczki elektryczne różnią się od siebie m.in. kształtem końcówki, typem wykonywanych ruchów oraz rodzajem zastosowanej technologii. Wyróżniamy m.in. szczoteczki rotacyjne, szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne, szczoteczki soniczne, szczoteczki ultradźwiękowe itd.

arrow Zdrowie intymne kobiet po menopauzie – ginekolog i jego rola w profilaktyce oraz leczeniu
arrow Biorytm – czym jest i jak o niego zadbać?
arrow Nowoczesne hybrydowe leczenie żylaków
arrow Witaminy na stawy – jakich witamin brakuje, gdy bolą stawy?
arrow Olej z wiesiołka w ciąży - jak i ile stosować?
arrow Wybór polisy na życie i zdrowie - na co zwrócić uwagę?

Cechy najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci

Szczoteczka elektryczna dla dzieci powinna różnić się od szczoteczek dla dorosłych. Jej główka czyszcząca musi być odpowiednio mniejsza, a rękojeść pokryta antypoślizgowym materiałem, aby urządzenie nie wypadało z dłoni podczas mycia zębów. Ponadto szczoteczka elektryczna przeznaczona dla dzieci powinna poruszać się z mniejszą prędkością. Istotne jest także to, aby włókna końcówki były miękkie.

 

Niektóre urządzenia dla dzieci wyposażone są w możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów. Ważna jest obecność także innych przydatnych funkcji, np. timerów czy wszelkiego rodzaju czujników i wskaźników. Szczoteczka elektryczna dla dzieci ma zachęcać do higieny jamy ustnej, co oznacza, że na jej obudowie powinno znajdować się wiele kolorowych motywów.

 

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci

 

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, choć na ich tle wyróżnia się podłużną główką czyszczącą oraz technologią fal dźwiękowych. Dzięki temu nie tylko bardzo skutecznie oczyszcza zęby, ale także masuje dziąsła. Poszukujesz właściwej szczoteczki sonicznej dla swojego dziecka? Postaw na model Smilesonic Kids, który wyposażony jest w dwa tryby pracy – Clean i Sensitive – w których główka wytwarza 62 000 i 52 000 ruchów na minutę. Ponadto włókna końcówek wymiennych przeznaczonych do szczoteczki są miękkie i delikatne, a obecne w niej timery nauczą Twoje dziecko szczotkować zęby odpowiednio długo. Szczegóły dotyczące tego modelu znajdziesz na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-elektryczne-dla-dzieci.

 

Warta polecenia jest także szczoteczka soniczna dla dzieci SEYSSO Baby Penguin. Została stworzona dla dzieci do 3. roku życia. Przystosowano ją do oczyszczania zębów mlecznych dziecka, a liczba wykonywanych przez nią ruchów na minutę pracy wynosi 16 000. Szczoteczka jest w pełni bezpieczna dla maluchów, a dzięki zaokrąglonej główce dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Oprócz tego podświetlona rękojeść przyciąga uwagę oraz zapewnia sporo frajdy podczas procesu szczotkowania zębów. Urządzenie wyposażone jest w dwuminutowy timer i półminutowy interwał, który przypomina o zmianie ćwiartki uzębienia. W zestawie ze szczoteczką znajdziesz dwie końcówki wymienne: jedną dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy, a drugą dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy.

 

Jeśli natomiast szukasz szczoteczki rotacyjnej, polecamy model Oral-B Vitality Kids D100, który został stworzony z myślą o dzieciach powyżej 3. roku życia. Wyposażono go w dwa tryby pracy (codzienne i delikatne czyszczenie) oraz możliwość połączenia się z aplikacją Disney Magic Timer. Szczoteczka posiada okrągłą główkę, która generuje do 7600 obrotów na minutę, a jej praca opiera się na ruchach oscylacyjno-rotacyjnych. Dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, a na jej obudowie znajdują się motywy znane z bajek i filmów, takich jak „Kraina Lodu”, „Auta” czy „Gwiezdne Wojny”.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Od czego to mogło wyniknąć?
Jak byłam mała, to tak jak każdemu dziecku wypadały mleczarki, wszystkie normalnie mi odrastały, ale jeden, który wypadł, nie wyrósł stały na to miejsce. Nic z tym nie miałam robione ani konsultacji, dopóki nie miałam wypadku, w którym wybiłam stałego zęba. Mam już ten...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Czy mój stres jest prawdziwy?
Od pewnego czasu mam pewien problem z dziąsłem. Jakiś czas temu na dziąśle pojawiła mi się opuchlizna, która mnie bolała - gdy np. jadłem itp. Teraz po jakiś 2-3 tygodniach opuchlizna zeszła i ząb w ogóle nie boli, nie ma innych objawów oprócz tego, że pod zamkiem...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Najlepiej zmianę oceni stomatolog/ortodonta, który prowadzi Pana leczenie i ma możliwość obserwacji.
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Wskazana jest odpowiednia higiena jamy ustnnej oraz ewentualna regulacja aparatu.
Które badanie będzie lepsze w przypadku konieczności diagnozy takiego "skokowego" bólu?
Kilka lat temu (już w wieku dorosłym) wyrwano mi ząb mleczny, który sam nie wypadł. Dziura po zębie ładnie się zagoiła, jednakże bywa, iż np. "z okazji" zmian pogodowych czy ciśnienia atmosferycznego odczuwam lekki ból dziąsła (trochę jak ból "zęba...
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Proszę zgłosić się do stomatologa przed wykonaniem badań obrazowych-lekarz po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania stomatologicznego najlepiej oceni wskazania do konkretnego badania obrazowego.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa. Lekarz podejmie decyzję co do ewentualnej dalszej diagnostyki.
Czy to normalne? Jakie badania wykonać, by poznać przyczynę bólu?
W 2017 r., jako osoba dorosła miałam wyrwany ząb mleczny, który nie wypadł sam. Od tego czasu odczuwam sporadycznie, zwłaszcza na zmianę pogody, ból dziąsła czy też miejsca po tym zębie. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wskazana stacjonarna wizyta u stomatologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu,
Czy opatrunek wraz z bólem dziąsła/ nerwu nie jest przeciwwskazaniem do podróży samolotem?
Dzień dobry, pod koniec lipca wybieram się na 11 dni na wakacje do Grecji. Od zeszłego tygodnia mam założony opatrunek na zęba (opatrunek 3-miesięczny, podejrzenie zapalenia miazgi/ zapalenia korzenia lub choroby przyzębia - boli mnie dziąsło, ząb się lekko rusza, lekko boli przy dużym nacisku)....
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny, psychodietetyk
Umów wizytę
Proszę umówić wizytę u innego lekarza stomatologa w jak najbliższym czasie.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Przez ile dni taki ból może się utrzymać?
Wczoraj u lekarza dostałam na dolną prawą szóstkę opatrunek tymczasowy. Ząb jest obecnie pod obserwacją, czekam na jego RTG, aby ocenić, czy cierpię na zapalenie korzenia, czy też zwykle wypełnienie wystarczy do wyleczenia ćmiącego bólu. Lekarz powiedział, że opatrunek nie powinien...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja ze stomatologiem prowadzącym leczenie.
Czy leczenie zęba tzn. borowanie, plombowanie albo usuwanie kamienia może mi zaszkodzić, pogorszyć krwiaka?
Jestem w 18 tygodniu ciąży i mam 8 cm krwiaka podkosmówkowego. Mogę się ruszać, ale oszczędzać. Mam za kilka dni zaplanowaną wizytę u dentysty i nie wiem, czy mogę iść. Wizytę u mojego ginekologa mam dopiero za miesiąc. Proszę o poradę, nie wiem, co robić.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Czy prosić o znieczulenie nerwu siecznego?
Mam stan ropny i umówioną wizytę u chirurga stomatologicznego. Chore są zęby przednie 31, 41 i 42. Dwa z nich do resekcji i jeden do usunięcia (ponad 1/3 korzenia). Znieczulenia nasiękowe i śródwięzadłowe nie pomogły podczas nacinania ropnia oraz podczas kanałowego leczenia jednego...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Kwestie rodzajów znieczulenia należy omówić ze stomatologiem podczas wizyty.
Czy przy braku zęba górnego 8 można przesuwać 7 na ubytek 6?
Borykam się z problemem żuchwy. Odkąd zdjęto mi aparat stały, mam cykliczne bóle żuchwy. Ciągnie i okropnie doskwier. Ząb, który był przesunięty (7), leczyłam kanałowo i nic to nie dało. Nie wiem już co robić. U danego ortodonty byłam już 4 razy i nie wiele pomogli. Nikt o...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Czy w takim wypadku możliwe jest jeszcze naprawienie tej wady, czy jedyną opcją jest ponowne założenie aparatu ortodontycznego?
Niespełna rok temu zdjęłam aparat ortodontyczny. Od tamtego czasu noszę aparat retencyjny typu osamu, zgodnie z zaleceniami lekarza (nie opuściłam nawet jednego dnia). Od około tygodnia zauważyłam pojawiająca się szczelinę między górnymi jedynkami. Nie jest ona duża, ale zaczynam ja...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Decyzję podejmuje lekarz prowadzący leczenie.
Jaka higiena zębów zatrzymałaby ich chorobę?
Przez brak siły na mycie zębów spowodowany depresją zaniedbałam mocno zęby, jedynka jest nieco skruszona, a dwójka prawie całkowicie się skruszyła, reszta zębów ma na sobie niezmywalny osad. Chciałabym jednak powrócić do mycia zębów, zmuszać się do tego. Czy jak...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy rozpocząć leczenie stomatologiczne.
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Higieizacja jamy ustnej zapobiega próchnicy, natomiast powstale zmiany wymagają leczenia stomatologicznego.
zalecana jest wizyta u higienistki stomatologicznej, oraz u dentysty
Czy jest to normalny etap gojenia?
Półtora miesiąca temu miałam usuwana górną ósemkę - wszystko się udało, rana ładnie się goiła. Od kilku dni zaczęłam jednak wyczuwać fragment nad miejscem, gdzie był owy ząb jakby wystającej kości. Dodam tylko, że zdjęcie kontrolne nie wchodzi w tym momencie w grę, ponieważ...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u stomatologa.
Czy taka praktyka jest prawidłowa?
Przedwczoraj wypadł mi z zęba tymczasowy opatrunek wraz z zatruciem, mam siódemkę dolną mieć leczoną kanałowo, kanały są już odsłonięte. Czy do czasu wizyty (parę dni) mogę ząb płukać wodą utlenioną lub płynem do płukania jamy ustnej? Na czas jedzenia zabezpieczam ząb watką. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy pilnie zgłosić się do stomatologa.
Co to może być? Dlaczego pojawiają mik się takie plamy na zębach?
Mam ogromny problem i bardzo proszę o pomoc. Dwa lata temu nosiłam aparat ortodontyczny. Wszystko jest w porządku oprócz tego, że mam ogromny problem z osadem nazębnym. Na dolnych jedynkach tworzą się brzydkie i widoczne szare plamy, które powstają już w miesiąc po higienizacji...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Systematyczne wizyty u stomatologa.
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Wskazane jus używanie na codzień irygatora.
Gdzie szukać rozwiązania, pomocy?
Od kilku lat częste objawy infekcyjno-podobne, osłabienie, bóle gardła, ucha, przewlekłe bóle zatok (od stycznia 9 raz, objawy trwają ok tydzień i mijają na kilka dni, następnie nawrót objawów) i bardzo częste migreny (średnio 20 miesięcznie) w trakcie leczenia w...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Opisanych jest wiele objawów - z każdym z nich należy zgłosić się na wizytę do odpowiedniego specjalisty.
Agnieszka Molas-Biesiada
lekarz rodzinny, psychodietetyk
Umów wizytę
Zalecam wizytę stacjonarną u lekarza rodzinnego
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Zalecam wizytę w Poradni Psychiatrycznej celem wyeliminowania zaburzeń z somatyzacją.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 Umów wizytę