1. Recepta
  2. Co w przypadku, jeśli pacjent usunie wiadomość z kodem e-Recepty?

Co w przypadku, jeśli pacjent usunie wiadomość z kodem e-Recepty?

Obecnie e-Recepta wystawiana jest przez lekarzy wszystkich specjalności. Bardzo sprawnie zastąpiła tradycyjną, papierową wersję i wiele osób nie wyobraża już sobie powrotu do niej. e-Recepta, stała się kolejnym elektronicznym dokumentem, który ma szereg zalet oraz pozytywnych funkcji. Zarówno lekarze, jak i pacjenci zaczęli ją bardzo doceniać z perspektywy czasu.

 

Co w przypadku, jeśli pacjent usunie wiadomość z kodem e-Recepty?

Czy e-Receptę można otrzymać tylko podczas wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza?

 

Nie, nie jest to prawdą. e-Receptę, możemy otrzymać zarówno podczas tradycyjnej wizyty stacjonarnej, jak i konsultacji online ze specjalistą. Coraz więcej pacjentów zaczyna korzystać z usług telemedycyny.

 

Telemedycyna to nic innego jak korzystanie z porad lekarskich za pośrednictwem internetu. Jest ona świetnym rozwiązaniem i dla lekarzy i dla pacjentów. Generuje wiele zalet i korzyści, o których przekonali się wszyscy. e-Wizytę można odbyć bez wychodzenia z domu, w dogodnym dla nas czasie i miejscu. Jedyne czego potrzeba, aby skorzystać z usług telemedycyny, to urządzenie mobilne z dostępem do internetu. 

 

arrow e-Recepta: wszystko co musisz wiedzieć
arrow Jak długo ważna jest e-Recepta?
arrow Jak otrzymać receptę na wakacjach?
arrow Jak działa ultradźwiękowy nawilżacz powietrza? Podpowiadamy!
arrow Polacy chcą L4 na żądanie. Jest jedno „ale”…
arrow L4 na żądanie. Co na to pracodawcy?

W jakiej formie otrzymamy e-Receptę od lekarza?

Lekarz, wprowadzając wszystkie potrzebne dane do systemu związane z e-Receptami, wystawi ją automatycznie, generując 4 cyfrowy kod, który nam poda słownie lub zapisze na karteczce. Do zrealizowania recepty w aptece oprócz 4 cyfrowego kodu i naszego numeru PESEL, nic więcej nie jest nam potrzebne.

 

Czy możemy poprosić lekarza również o inną formę podania kodu e-Recepty?

 

Oczywiście. Możemy otrzymać od specjalisty wydruk informacyjny e-Recepty oraz zawnioskować o przesłanie nam 4 cyfrowego kodu wiadomością SMS. Inną, coraz częściej stosowaną praktyką, jest wysyłanie przez lekarza pliku .pdf z e-Receptą na wiadomość e-mail pacjenta. 

 

Co w przypadku kiedy „zgubimy” kod do e-Recepty?

Wiadomość z kodem e-Recepty usunięta? Każdorazowo e-Recepta zapisuje się w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) każdego z nas. Po zalogowaniu się możemy zweryfikować, zobaczyć i wydrukować recepty elektroniczne, które zostały nam przepisane. Także nie ma możliwości, aby zgubić kod do e-Recepty i tym samym nie móc jej zrealizować w aptece. 

 

Elektroniczne recepty każdego dnia zyskują kolejnych zwolenników. Pandemia bardzo szybko zweryfikowała, że jest to świetne rozwiązanie. Nie ma konieczności przekazywania z naszych rąk do rąk farmaceuty papierowej recepty. Kiedy jesteśmy w aptece, jedyne co musimy powiedzieć, aby uzyskać potrzebne leki, to 4 cyfrowy kod oraz numer PESEL. Korzystaj z możliwości, jaką dają e-Recepty.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e‑Recepta L4 Online
Czytaj także: E-recepta: wszystko co musisz wiedzieć arrow
Najnowsze pytania pacjentów
Czy jest możliwość uzyskania recepty na amantadynę?
Czy jest możliwość uzyskania recepty na amantadynę? Mam mamę po ciężkiej operacji - wiem, że wielu osobom pomógł ten lek, ale na 3 dobę po objawach na Covid. Muszę ją jakoś zabezpieczyć - na chwilę obecną w wieku 80 lat, nawet nie będą jej chcieli przyjąć do szpitala.
Na ten moment amantadyna nie jest lekiem zarejestrowanym w leczeniu infekcji COVID19.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
można uzyskać na konsultacji lekarskiej
Natalia Osika
lekarz, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Na ten moment amantadyna nie jest lekiem zarejestrowanym w leczeniu infekcji COVID19.
e-Recepta na partnera
Czy istnieje możliwość otrzymania e recepty na partnera? Nie chce podawać swoich danych na e-Recepcie.
Nie ma takiej możliwości. E-recepta wystawiana jest na osobę, z którą prowadzona jest konsultacja.
Tomasz Szalewski
lekarz, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Dzień Dobry, nie ma takiej możliwości. Wszystkie leki są powiązane bezpośrednio z numerem PESEL.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie ma takiej możliwości. E-recepta wystawiana jest na osobę, z którą prowadzona jest konsultacja.
Dawid Luwański
Umów wizytę
nie można
e-Recepta na leki łagodzące objawy zespołu abstynencyjnego
Czy lekarz ma możliwość podczas e-wizyty wystawić receptę na leki łagodzące objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego? Czy w takim przypadku nie jest wymagana wizyta w gabinecie oraz do jakiego lekarza powinienem się zgłosić?
Tak, oczywiście. Leki te mogą być wystawione podczas e-wizyty. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który po zebraniu wywiadu przepisze ewentualnie niezbędne leki.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Tak, oczywiście. Leki te mogą być wystawione podczas e-wizyty. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który po zebraniu wywiadu przepisze ewentualnie niezbędne leki.
Emilia Krupińska
Umów wizytę
Leki mogą być wypisywane w trakcie e-wizyty psychiatrycznej po ocenie stanu psychicznego.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Baza wiedzy o e‑Recepcie

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
eRecepta
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z