Elektroniczna recepta może być wystawiona przez lekarzy wszystkich specjalności, a w szczególnych sytuacjach nawet przez pielęgniarki, czy farmaceutów. Nie ma konieczności, aby każdorazowo po e-Receptę udawać się do stacjonarnego gabinetu lekarza. Dzięki rozwojowi telemedycyny, dostęp do uzyskania recepty, pacjenci mają również za pośrednictwem internetu.
Telemedycyna w praktyce może różnić się od wizyty w gabinecie stacjonarnym. Często lekarze, którzy świadczą swoje usługi za pośrednictwem internetu, sami określają, na jakich warunkach pracują. Niewątpliwą zaletą, jest to, że czas, w którym pracują, jest elastyczny.
Uzyskanie e-Recepty na potrzebne leki lub zwolnienia lekarskiego w przypadku nagłej choroby, w weekend, czy święta często graniczy z cudem. W większości przypadków gabinety stacjonarne lekarzy są otwarte tylko do godzin popołudniowych od poniedziałku do piątku. e-Recepta w święta i e-Recepta w godzinach nocnych - to jest możliwe!
Oczywiście, jednak wszystko zależy od lekarza. Telemedycyna charakteryzuje się dużą indywidualnością. Lekarze mogą pracować tylko od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00, a z drugiej strony inni po godzinach pracy w szpitalu, czy przychodni. Będą wtedy przyjmować pacjentów wieczorami, w niedzielę, czy w święta, kiedy uzyskanie fachowej porady lekarskiej jest niezwykle trudne.
To tylko część z wielu możliwości, które oferują konsultacje online za pośrednictwem platform do prowadzenia telemedycyny.
Świadczenie usług medycznych online to niewątpliwe ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością lub mieszkających w dalekiej odległości od specjalisty. Dzięki możliwości połączenia się z lekarzem za pomocą internetu, pacjenci nie muszą martwić się już o dojazd do gabinetu stacjonarnego lekarza. Telemedycyna stanowi kolejny krok do poprawy pomocy medycznej w Polsce.
e-Recepta w 5 minut / 59zł