Polalid

Nazwa Produktu Leczniczego
Polalid
Nazwa powszechnie stosowana
Lenalidomidum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Lenalidomidum 2.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Polalid - podstawowe informacje o leku:

Lek Polalid, zawierający substancję czynną lenalidomid, należy do grupy leków wpływających na działanie układu immunologicznego. Poniżej przedstawiono cele stosowania tego leku w różnych przypadkach:

Szpiczak mnogi:

  1. Nowo Rozpoznany Szpiczak Mnogi po Przeszczepie Szpiku Kostnego:
  • Polalid stosuje się samodzielnie w leczeniu podtrzymującym po uzyskaniu odpowiedniego stanu po przeszczepie.
  1. Nowo Rozpoznany Szpiczak Mnogi u Pacjentów Bez Możliwości Przeszczepu:
  • Polalid stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami, takimi jak bortezomib, deksametazon, melfalan i prednizon.
  1. Szpiczak Mnogi u Pacjentów Poddanych Wcześniejszemu Leczeniu:
  • Polalid jest przyjmowany w skojarzeniu z deksametazonem, mając na celu zatrzymać progresję objawów i oznak oraz opóźnić nawrót choroby.

Zespoły mielodysplastyczne (MDS):
Polalid jest stosowany w monoterapii u dorosłych pacjentów, u których rozpoznano MDS, spełniających określone warunki, takie jak potrzeba regularnych przetoczeń krwi i izolowana nieprawidłowość cytogenetyczna w postaci delecji 5q.

Chłoniak grudkowy (FL):
Polalid jest stosowany w połączeniu z rytuksymabem w leczeniu dorosłych pacjentów z uprzednio leczonym chłoniakiem grudkowym.

Działanie leku Polalid:

  • Hamowanie rozwoju komórek nowotworowych: Polalid hamuje rozwój komórek nowotworowych.
  • Hamowanie rozwoju naczyń krwionośnych: Lek hamuje rozwój naczyń krwionośnych w obszarze nowotworu.
  • Stymulowanie układu immunologicznego: Polalid stymuluje część układu immunologicznego, aby skierować atak na komórki nowotworowe.

Lekarz prowadzący decyduje o konkretnym zastosowaniu leku Polalid w zależności od rodzaju choroby i indywidualnych potrzeb pacjenta. Należy zauważyć, że lek może być skuteczny w złagodzeniu objawów, indukowaniu remisji i poprawie jakości życia pacjentów w przypadku pewnych chorób nowotworowych oraz zespołów mielodysplastycznych.

Wskazania do stosowania:

Szpiczak mnogi
Produkt leczniczy Polalid w monoterapii jest wskazany do stosowania w leczeniu podtrzymującym dorosłych pacjentów z nowo rozpoznanym szpiczakiem mnogim po autologicznym przeszczepie komórek macierzystych.

Produkt leczniczy Polalid w terapii połączonej z deksametazonem lub bortezomibem i deksametazonem lub z melfalanem i prednizonem jest wskazany do stosowania w leczeniu dorosłych pacjentów z nieleczonym uprzednio szpiczakiem mnogim, którzy nie kwalifikują się do przeszczepu.

Produkt leczniczy Polalid w połączeniu z deksametazonem jest wskazany do leczenia dorosłych pacjentów ze szpiczakiem mnogim, u których stosowano uprzednio co najmniej jeden schemat leczenia.

Zespoły mielodysplastyczne
Produkt leczniczy Polalid w monoterapii jest wskazany do leczenia dorosłych pacjentów z anemią zależną od przetoczeń w przebiegu zespołów mielodysplastycznych o niskim lub pośrednim-1 ryzyku, związanych z nieprawidłowością cytogenetyczną w postaci izolowanej delecji 5q, jeżeli inne sposoby leczenia są niewystarczające lub niewłaściwe.

Chłoniak grudkowy
Produkt leczniczy Polalid w skojarzeniu z rytuksymabem (przeciwciałem anty-CD20) jest wskazany do stosowania w leczeniu dorosłych pacjentów z uprzednio leczonym chłoniakiem grudkowym (ang. FL - follicular lymphoma) (stopnia 1–3a).

Pliki do pobrania

Polalid  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Polalid  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta