Flumazenil B.Braun 0,1 mg/ml roztwór do wstrzykiwań

Nazwa Produktu Leczniczego
Flumazenil B.Braun 0,1 mg/ml roztwór do wstrzykiwań
Nazwa powszechnie stosowana
Flumazenilum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancja czynna
Flumazenilum -
Podmiot odpowiedzialny
B. Braun Melsungen AG

Flumazenil B.Braun 0,1 mg/ml roztwór do wstrzykiwań - podstawowe informacje o leku:

Lek Flumazenil B. Braun to antidotum dla grupy leków nazywanych benzodiazepinami, które wykazują działanie uspokajające, nasenne i miorelaksacyjne. Są one stosowane w celu łagodzenia lęku i bezsenności. Lek Flumazenil B. Braun może całkowicie lub częściowo zniwelować te działania, dlatego jest stosowany w anestezjologii do wybudzania pacjentów po zabiegach chirurgicznych lub badaniach diagnostycznych. Jest również stosowany w intensywnej terapii u pacjentów, którzy byli poddani działaniu leków uspokajających. Lek Flumazenil B. Braun może być stosowany w diagnostyce i leczeniu zatruć benzodiazepinami lub po ich przedawkowaniu. Jest on również stosowany u dzieci powyżej 1 roku życia, aby wybudzić je po zastosowaniu benzodiazepin przed procedurami medycznymi.

Wskazania do stosowania:

Flumazenil B. Braun jest produktem przeznaczonym dla dorosłych, do całkowitego lub częściowego znoszenia sedatywnego działania benzodiazepin na centralny układ nerwowy. Może być stosowany w anestezjologii i intensywnej terapii w następujących sytuacjach klinicznych:

W anestezjologii

  • Wyprowadzanie ze znieczulenia ogólnego, wywołanego lub podtrzymywanego benzodiazepinami hospitalizowanych pacjentów.
  • Znoszenie sedatywnego działania benzodiazepin stosowanych w związku z krótkotrwałymi zabiegami diagnostycznymi i terapeutycznymi u pacjentów leczonych w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych.

W intensywnej terapii

  • Wybiórcze znoszenie ośrodkowego działania benzodiazepin w celu przywrócenia czynności oddechowej.
  • W diagnostyce i leczeniu przedawkowań lub zatruć wywołanych tylko lub głównie benzodiazepinami.

Dzieci i młodzież
Flumazenil B. Braun jest przeznaczony do znoszenia sedatywnego działania benzodiazepin u dzieci w po ukończeniu 1. roku życia.

Pliki do pobrania

Flumazenil B.Braun 0,1 mg/ml roztwór do wstrzykiwań  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Flumazenil B.Braun 0,1 mg/ml roztwór do wstrzykiwań  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4