Dexapolcort N

Nazwa Produktu Leczniczego
Dexapolcort N
Nazwa powszechnie stosowana
Dexamethasonum + Neomycini sulfas
Postać farmaceutyczna
Aerozol na skórę, zawiesina
Substancja czynna
Dexamethasonum 150 mcg/ml + Neomycini sulfas 750 mcg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dexapolcort N - podstawowe informacje o leku:

Dexapolcort N to aerozol na skórę, który zawiera dwie substancje czynne: neomycynę siarczan i deksametazon. Neomycyna to antybiotyk aminoglikozydowy o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego, który działa na wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Deksametazon to kortykosteroid, który działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, przeciwalergicznie i obkurcza naczynia krwionośne. Dexapolcort N działa na bakterie wrażliwe na neomycynę, które znajdują się w ogniskach zapalnych skóry. Dodatkowo, ogranicza miejscowe procesy zapalne, zmniejsza rumień i świąd. Preparat ten jest wskazany w miejscowym leczeniu skórnych zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na neomycynę. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy konieczne jest również przeciwzapalne i/lub przeciwświądowe leczenie.

Wskazania do stosowania:

Dexapolcort N jest wskazany w miejscowym leczeniu skórnych zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na neomycynę w przypadkach, gdy jest konieczne również przeciwzapalne i (lub) przeciwświądowe leczenie.

Pliki do pobrania

Dexapolcort N  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dexapolcort N  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Dexapolcort N

Jaki lekarz może wystawić receptę na Dexapolcort N

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta