Clotrimazolum Amara

Nazwa Produktu Leczniczego
Clotrimazolum Amara
Nazwa powszechnie stosowana
Clotrimazolum
Postać farmaceutyczna
Krem
Substancja czynna
Clotrimazolum 1 g/100 g
Podmiot odpowiedzialny
Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Clotrimazolum Amara - podstawowe informacje o leku:

CLOTRIMAZOLUM AMARA - krem do miejscowego stosowania, to lek, który zawiera w swoim składzie klotrymazol - substancję czynną o szerokim zakresie działania przeciwgrzybicznego. Klotrymazol, będący pochodną imidazolu, działa przede wszystkim na drożdżaki i dermatofity, czyli grzyby, które rozwijają się na skórze, włosach i paznokciach, powodując różnego rodzaju grzybice. Lek CLOTRIMAZOLUM AMARA w postaci kremu jest wskazany do miejscowego leczenia wielu schorzeń skóry, takich jak: grzybice skóry rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg wywoływane przez dermatofity, łupież pstry oraz zakażenia drożdżakowe skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych, takich jak wargi sromowe, napletek i żołądź. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent odczuwa pogorszenie stanu zdrowia, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Dzięki swojemu składowi, CLOTRIMAZOLUM AMARA skutecznie zwalcza objawy grzybicy i pomaga w szybkim powrocie do zdrowia.

Wskazania do stosowania:

Krem CLOTRIMAZOLUM AMARA jest wskazany w miejscowym leczeniu:

  • grzybic skóry: rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg wywoływanych przez dermatofity Trichophyton rubrum, Trichophyton menfagrophytes, Epidermophyton floccosum i Microsporum canis;
  • łupieżu pstrego powodowanego przez Malassezia furfur (Pityrosporum orbiculare lub Pityrosporum ovale);
  • zakażeń drożdżakowych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi Candida vulvitis i balanitis).

Pliki do pobrania

Clotrimazolum Amara  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Clotrimazolum Amara  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta