Nadciśnienie tętnicze – leczenie

Kontroluj nadciśnienie. Konsultuj swój stan z lekarzem online, bez wychodzenia z domu.

Lecz nadciśnienie tętnicze online

otrzymuj rzetelne porady lekarskie w sieci

Jeśli odczuwasz takie dolegliwości jak:
 

  • zawroty głowy,
  • uczucie kołatania serca,
  • szum w uszach,
  • ogólne osłabienie,
  • nadmierna potliwość przy niewielkim wysiłku

– to sygnały, że możesz mieć problemy z nadciśnieniem tętniczym.

 

Jest to jedno z najczęstszych schorzeń występujących w społeczeństwie. W przypadku występujących dolegliwości nie zwlekaj i skonsultuj się z lekarzem, aby natychmiast przejść do zdiagnozowania choroby i skutecznego leczenia.

Jeżeli jesteś już w trakcie leczenia nadciśnienia tętniczego, lecz nadal odczuwasz wspomniane objawy i dolegliwości, być może potrzebujesz dodatkowej konsultacji lekarskiej, np. w formie online.

 

Pamiętaj, że niewłaściwie leczone lub całkowicie zignorowane nadciśnienie tętnicze prowadzi do ciężkich powikłań, takich jak zawał serca i udar.

 

Jakie są prawidłowe wartości ciśnienia krwi?

 

  ciśnienie skurczowe ciśnienie rozkurczowe
niedociśnienie poniżej 100 mmHg poniżej 60 mmHg
ciśnienie prawidłowe 120 - 129 mmHg 80 - 84 mmHg
ciśnienie prawidłowe wysokie 130 - 139 mmHg 85 - 89 mmHg
nadciśnienie powyżej 140 mmHg powyżej 90 mmHg

 

Jak skonsultować online nadciśnienie tętnicze?

Wystarczy kilka kroków:

  • Wybierz lekarza z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin e-Wizyty.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Opłać poradę lekarza i kliknij w link otrzymany mailem, aby ją rozpocząć.


Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem czatu, wideo lub połączenia głosowego. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak przebiega leczenie nadciśnienia tętniczego?

Nadciśnienie tętnicze leczy się metodami farmakologicznymi pod okiem specjalisty oraz profilaktycznie, zalecając pacjentom codzienną aktywność fizyczną, obniżenie masy ciała w przypadku nadwagi albo otyłości, zmniejszenie lub eliminację z diety spożywanych cukrów prostych oraz nienasyconych tłuszczów, ograniczenie ilości wypalanego tytoniu lub spożywanego alkoholu.

Jakie są typowe objawy nadciśnienia tętniczego?

Wśród typowych objawów znajdują się: ból głowy o charakterze uciskającym oraz zawroty, zaburzony sen, ogólne zmęczenie, duszności i kołatanie serca, stany nerwicowe.

Do czego prowadzi nieleczone nadciśnienie tętnicze?

Narastając uszkodzenia tętnic, problemy z sercem oraz niewydolność nerek, to tylko niektóre problemy, do których może prowadzić nieleczone nadciśnienie tętnicze. Poważnymi konsekwencjami tych schorzeń są udary mózgu oraz zawały serca. Powszechna jest również miażdżyca.

Jaki wynik pomiaru wskazuje na nadciśnienie?

Prawidłowy wynik ciśnienia tętniczego to 120 / 80 mmHg. Jednak wynik odbiegający nieco od tej normy nie zawsze świadczy o nadciśnieniu. Ciśnienie skurczowe powyżej 140 mmHg i ciśnienie rozkurczowe ponad 90 mmHg, wskazuje na możliwe problemy z nadciśnieniem tętniczym. Z takimi wynikami należy konsultować się ze specjalistą.

Czy wysoki wynik tętna jest zawsze związany z nadciśnieniem tętniczym?

Tętno oraz ciśnienie krwi to dwa osobne parametry, aczkolwiek często mierzy się je równocześnie. Prawdą jest, że wysokie tętno pojawia się przy nadciśnieniu tętniczym, ale wysoki puls nie musi być spowodowany tym schorzeniem. Jeżeli wysokie tętno utrzymuje się u pacjenta, jako stała tendencja i np. nie ma związku z podejmowaną aktywnością (bieganie, jazda na rowerze), należy to skonsultować z kardiologiem lub lekarzem internistą.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę