2024-01-23

Czy w tym przypadku może pomóc jeszcze neurolog, czy już psychiatra/psycholog? 

Ojciec 63 lata, ok. 10 lat po udarze. Jakiś czas przed udarem wystąpił zawał. Leczony stale na nadciśnienie. Fizycznie w pełni sprawny, nie znam niestety większej ilości szczegółów udaru, w jakiej części mózgu miał miejsce itp. Problemem natomiast jest zmiana w zachowaniu dokładniej zanik empatii czy zwracania uwagi na czyjeś uczucia, egocentryzm w różnych postaciach. Jako że fizycznie ojciec jest zdrowy i w pełni władny, został odtrąbiony sukces, a objawy psychiczne niestety zaniedbane (a poza tym wiemy, jak trudno jest "teoretyczne zdrowego" zaciągnąć do lekarza a tym bardziej psychiatry/psychologa) i teraz to pokutuje tym, że odtrąca od siebie swoim zachowaniem bliskich, że ciężko jest znaleźć kogoś bliskiego, kto przez takie zachowania w żaden sposób nie cierpi. Ostatnio wyraził chęć, aby coś ze sobą zrobić i pójść do lekarza. Istnieje hipoteza, że to przez leki, ale nie wiem, czy to możliwe. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Nadciśnienie w Poznaniu Nadciśnienie w Gliwicach Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Gliwicach Nadciśnienie w Warszawie Psychiatra w Katowicach Nadciśnienie w Częstochowie Psychiatra w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4