Powracające uczucie ciężkości i ucisk - od czego rozpocząć diagnozowanie?

Mam 43 lata. Od około 3 tygodni mam cyklicznie nawracający problem. Otóż uciska mnie w tak zwanym dołku piersiowym. Jest to ucisk, uczucie ciężkości nie ból. To trwa 2- 3 dni, a potem mija. Czasem tę ciężkość czuję w żołądku, tak jakbym miała powieszony kamień u szyi, który zalega w żołądku. Nie wiem, z czym to powiązać. Czy to bardziej serce? Problem z kręgosłupem piersiowym? Żołądek? Nerwica (miałam ostatnio sporo stresów)? Ponadto mam lekką otyłość brzuszną, a ostatnio jakby większą. Czy to może powodować ten ucisk? Dodam, że miałam wcześniej problemy zdrowotne związane z nerwicą lękową. Chodzę na terapię. Nie biorę teraz leków. Ponadto mam lekkie nadciśnienie. Biorę od lat lek i jest ok, ciśnienie w normie. To uczucie ucisku wywołuje u mnie strach. Chciałabym wiedzieć, co to może być i od czego zacząć diagnozę. Na razie jestem umówiona do kardiologa.

Proszę zgłosić się również do lek. rodz./internisty. Po pogłębieniu wywiadu i zbadaniu Pani będzie możliwe postawienie wstępnej diagnozy i zlecenie badań dodatkowych, a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Pani dolegliwość może mieć wiele przyczyn, dlatego niezbędna będzie wizyta osobista u Pani lekarza rodzinnego z dokładnym zebraniem wywiadu i badaniem fizykalnym. Lekarz na tej podstawie zleci potrzebne badania i ustali dalsze postępowanie diagnostyczne i lecznicze.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Nerwica w Katowicach Nadciśnienie we Wrocławiu Nadciśnienie w Częstochowie Nerwica we Wrocławiu Nerwica w Częstochowie Nerwica w Opolu Nerwica w Poznaniu Nadciśnienie w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4218
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
11530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+112
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi