Jak obniżyć podwyższone ciśnienie po przejściu COVID-19?

Po przebytym COVID-19 (bezobjawowo), po około tygodniu od wyzdrowienia mam podwyższone ciśnienie i puls, ciśnienie waha się w granicach 139/75/75 i dochodzi do 155/87/91. Mam tez problem w złapaniu głębokiego oddechu, zapisana jestem do kardiologa i za 3 tygodnie mam wizytę, a nerwy na granicy wytrzymałości. Jak obniżyć te parametry i uspokoić się ?
Można włączyć leczenie, proszę o kontakt. Konieczna będzie wizyta u kardiologa, leki doraźnie zastosowane pomogą tylko w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty
Zalecana telekonsultacja lekarska.
Należy zgłosić się do lekarza.
Należy zgłosić się do lekarza prowadzącego- może być nawet online.
Ograniczenie soli w diecie, więcej ruchu, redukcja masy ciała - to niektóre działania pozafarmakologiczne obniżające ciśnienie
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi