Jak obniżyć podwyższone ciśnienie po przejściu COVID-19?

Po przebytym COVID-19 (bezobjawowo), po około tygodniu od wyzdrowienia mam podwyższone ciśnienie i puls, ciśnienie waha się w granicach 139/75/75 i dochodzi do 155/87/91. Mam tez problem w złapaniu głębokiego oddechu, zapisana jestem do kardiologa i za 3 tygodnie mam wizytę, a nerwy na granicy wytrzymałości. Jak obniżyć te parametry i uspokoić się ?
Można włączyć leczenie, proszę o kontakt. Konieczna będzie wizyta u kardiologa, leki doraźnie zastosowane pomogą tylko w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty
Zalecana telekonsultacja lekarska.
Należy zgłosić się do lekarza.
Należy zgłosić się do lekarza prowadzącego- może być nawet online.
Ograniczenie soli w diecie, więcej ruchu, redukcja masy ciała - to niektóre działania pozafarmakologiczne obniżające ciśnienie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2807
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi