2022-01-14

Jeżeli rodzice mają nadciśnienie, to może wystąpić również u mnie?

Rodzice mają nadciśnienie, ja aktualnie jestem w okresie dojrzewania, i nie mam jakichkolwiek problemów z sercem, zawsze po pomiarach było w porządku, a nawet powiedziałbym że idealnie. Nurtuje mnie to, czy jest taka możliwość, że mogę odziedziczyć nadciśnienie tętnicze po rodzicach? Czy to może się ujawniać w późniejszych latach, i jakie są na to szanse? Dodatkowo czytałem, że mogę pić lekką kawę, do 100mg kofeiny dziennie, ale czy w takiej sytuacji jest to wskazane? 

Tak, czymnik genetyczne ma znaczeniu w pojawieniu się nadciśnienia tętniczego
Tak, skłonność do nadciśnienia tętniczego jest również uwarunkowana genetycznie.
Do wystąpienia nadciśnienia tętniczego rzeczywiście przyczyniają się uwarunkowania genetyczne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Nadciśnienie w Poznaniu Nadciśnienie w Dąbrowie Górniczej Nadciśnienie w Katowicach Nadciśnienie w Częstochowie Nadciśnienie w Gliwicach Nadciśnienie w Warszawie Nadciśnienie w Krakowie Nadciśnienie w Bielsku-Białej
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6389
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16538
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+150
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4