Entecavir Ranbaxy

Nazwa Produktu Leczniczego
Entecavir Ranbaxy
Nazwa powszechnie stosowana
Entecavirum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Entecavirum 0,5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Ranbaxy (Poland) Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Entecavir Ranbaxy - podstawowe informacje o leku:

Entecavir Ranbaxy to lek przeciwwirusowy w postaci tabletek, który skutecznie zwalcza przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B (HBV) u dorosłych. Jest on również stosowany u dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat, które cierpią na przewlekłe zakażenie HBV. Lek ten może być stosowany zarówno u osób z uszkodzoną, ale wciąż funkcjonującą wątrobą, jak i u osób, u których wątroba nie działa już prawidłowo. Zakażenie wirusem HBV może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby, dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznych leków przeciwwirusowych, takich jak Entecavir Ranbaxy. Dzięki temu lekowi, liczba wirusów w organizmie zostaje zredukowana, a funkcja wątroby poprawiona.

Wskazania do stosowania:

Entecavir Ranbaxy wskazany jest do leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (ang. hepatitis B virus, HBV) u osób dorosłych z:

  • wyrównaną czynnością wątroby, stwierdzoną czynną replikacją wirusa, trwale podwyższoną aktywnością aminotransferazy alaninowej (AlAT) i histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i (lub) zwłóknieniem wątroby;
  • niewyrównaną czynnością wątroby.

Zarówno w przypadku wyrównanej jak i niewyrównanej czynności wątroby, wskazanie to opiera się na danych z badań klinicznych u pacjentów nieotrzymujących uprzednio analogów nukleozydów z zakażeniem HBV i dodatnim lub ujemnym wynikiem oznaczenia antygenu HBeAg.

Entecavir Ranbaxy jest także wskazany w leczeniu przewlekłego zakażenia HBV u nieleczonych wcześniej analogami nukleozydów dzieci i młodzieży w wieku od 2 do <18 lat z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikacją wirusa oraz trwale podwyższoną aktywność AlAT w surowicy lub histologicznie potwierdzony, umiarkowany do ciężkiego, stan zapalny i (lub) zwłóknienie wątroby.

Pliki do pobrania

Entecavir Ranbaxy  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Entecavir Ranbaxy  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta