Entecavir Polpharma

Nazwa Produktu Leczniczego
Entecavir Polpharma
Nazwa powszechnie stosowana
Entecavirum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Entecavirum 0,5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Entecavir Polpharma - podstawowe informacje o leku:

Entecavir Polpharma - lek przeciwwirusowy w walce z wirusowym zapaleniem wątroby typu B Entecavir Polpharma to lek przeciwwirusowy, który skutecznie zwalcza przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych. Dostępny jest w postaci tabletek powlekanych, które można stosować zarówno u osób z uszkodzoną, ale jeszcze funkcjonującą we właściwy sposób wątrobą, jak i u osób, u których wątroba jest uszkodzona i nie funkcjonuje we właściwy sposób. Lek ten jest również skuteczny w leczeniu przewlekłego zakażenia HBV u dzieci i młodzieży w wieku od 2 lat do mniej niż 18 lat. Entecavir Polpharma może być stosowany u dzieci, których wątroba jest uszkodzona, ale nadal funkcjonuje właściwie. Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest chorobą, która może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby. Entecavir Polpharma działa poprzez zmniejszenie liczby wirusów w organizmie i poprawę czynności wątroby. Dzięki temu lek ten skutecznie zwalcza objawy choroby i zapobiega jej dalszemu rozwojowi. Entecavir Polpharma to skuteczny lek przeciwwirusowy, który pomaga w walce z wirusowym zapaleniem wątroby typu B zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Wskazania do stosowania:

Wskazania u osób dorosłych

Entecavir Polpharma wskazany jest do leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV) u pacjentów dorosłych z:

  • wyrównaną czynnością wątroby, stwierdzoną czynną replikacją wirusa, trwale podwyższoną aktywnością aminotransferazy alaninowej (AlAT) i histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i (lub) zwłóknieniem wątroby;
  • niewyrównaną czynnością wątroby.

Zarówno w przypadku wyrównanej czynności wątroby, jak i niewyrównanej czynności wątroby, wskazanie to opiera się na danych z badań klinicznych u pacjentów nieotrzymujących uprzednio analogów nukleozydów, z zakażeniem HBV i dodatnim lub ujemnym wynikiem oznaczenia antygenu HBeAg.

Dzieci i młodzież

Leczenie przewlekłego zakażenia HBV u nieleczonych wcześniej analogami nukleozydów dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikację wirusa oraz trwale podwyższoną aktywność AlAT w surowicy lub histologicznie potwierdzony, umiarkowany do ciężkiego, stan zapalny i (lub) zwłóknienie wątroby.

Pliki do pobrania

Entecavir Polpharma  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Entecavir Polpharma  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta