Entecavir Fomed

Nazwa Produktu Leczniczego
Entecavir Fomed
Nazwa powszechnie stosowana
Entecavirum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Entecavirum monohydricum 0.53 mg
Podmiot odpowiedzialny
Fomed Pharmaceuticals SL
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Entecavir Fomed - podstawowe informacje o leku:

Entecavir Fomed to lek przeciwwirusowy w postaci tabletek, który skutecznie zwalcza przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych. Preparat ten może być stosowany zarówno u pacjentów z uszkodzoną, ale jeszcze funkcjonującą we właściwy sposób wątrobą, jak i u osób, u których wątroba nie pracuje prawidłowo. Entecavir Fomed w postaci tabletek jest również skuteczny w leczeniu przewlekłego zakażenia HBV u dzieci i młodzieży w wieku od 2 lat do mniej niż 18 lat. Lek ten może być stosowany u dzieci, których wątroba jest uszkodzona, ale nadal funkcjonuje prawidłowo. Zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby, dlatego Entecavir Fomed jest tak ważnym lekiem. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie liczby wirusów w organizmie i poprawa czynności wątroby.

Wskazania do stosowania:

Wskazanie dla dorosłych

Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych z:

  • wyrównaną czynnością wątroby, stwierdzoną czynną replikacją wirusa, trwale podwyższoną aktywnością aminotransferazy alaninowej (AlAT) i histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i (lub) zwłóknieniem wątroby;
  • niewyrównaną czynnością wątroby.

Zarówno w przypadku wyrównanej czynności wątroby, jak i niewyrównanej czynności wątroby, wskazanie to opiera się na danych z badań klinicznych u pacjentów nieotrzymujących uprzednio analogów nukleozydów z zakażeniem HBV i dodatnim lub ujemnym wynikiem oznaczenia antygenu HBeAg.

Dzieci i młodzież

Leczenie przewlekłego zakażenia HBV u nieleczonych wcześniej analogami nukleozydów dzieci i młodzieży w wieku od 2 do <18 lat z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikacją wirusa oraz trwale podwyższoną aktywność A1AT w surowicy lub histologicznie potwierdzony, umiarkowany do ciężkiego, stan zapalny i (lub) zwłóknienie wątroby.

Pliki do pobrania

Entecavir Fomed  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Entecavir Fomed  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta