Entecavir Aurovitas

Nazwa Produktu Leczniczego
Entecavir Aurovitas
Nazwa powszechnie stosowana
Entecavirum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Entecavirum 0.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Entecavir Aurovitas - podstawowe informacje o leku:

Entecavir Aurovitas to lek przeciwwirusowy, który skutecznie zwalcza przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych. Preparat ten jest dostępny w postaci tabletek i może być stosowany zarówno u pacjentów z uszkodzoną, ale wciąż funkcjonującą wątrobą, jak i u osób, u których wątroba nie pracuje prawidłowo. Entecavir Aurovitas w postaci tabletek jest również skutecznym lekiem w leczeniu przewlekłego zakażenia HBV u dzieci i młodzieży w wieku od 2 lat do mniej niż 18 lat. W przypadku dzieci, u których wątroba jest uszkodzona, ale nadal funkcjonuje prawidłowo, Entecavir Aurovitas może być stosowany bez obaw. Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest chorobą, która może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby. Entecavir Aurovitas działa poprzez zmniejszenie liczby wirusów w organizmie i poprawę czynności wątroby.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Entecavir Aurovitas jest wskazany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych z: 

  • wyrównaną czynnością wątroby, stwierdzoną czynną replikacją wirusa, trwale podwyższoną aktywnością aminotransferazy alaninowej (AlAT) i histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i (lub) zwłóknieniem wątroby;
  • niewyrównaną czynnością wątroby.

Zarówno w przypadku wyrównanej czynności wątroby, jak i niewyrównanej czynności wątroby, wskazanie to opiera się na danych z badań klinicznych u pacjentów nie otrzymujących uprzednio analogów nukleozydów z zakażeniem HBV i dodatnim lub ujemnym wynikiem oznaczenia antygenu HBeAg.

Produkt leczniczy Entecavir Aurovitas jest także wskazany w leczeniu przewlekłego zakażenia HBV u nieleczonych wcześniej analogami nukleozydów dzieci i młodzieży w wieku od 2 do <18 lat z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikację wirusa oraz trwale podwyższoną aktywność AlAT w surowicy lub histologicznie potwierdzony, umiarkowany do ciężkiego, stan zapalny i (lub) zwłóknienie wątroby.

Pliki do pobrania

Entecavir Aurovitas  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Entecavir Aurovitas  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta