Entecavir Alvogen

Nazwa Produktu Leczniczego
Entecavir Alvogen
Nazwa powszechnie stosowana
Entecavirum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Entecavirum monohydricum 0.53 mg
Podmiot odpowiedzialny
Alvogen Pharma Trading Europe EOOD
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Entecavir Alvogen - podstawowe informacje o leku:

Lek Entecavir Alvogen w postaci tabletek to lek przeciwwirusowy, który stosuje się u osób dorosłych w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV). Jest to choroba, która może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby. Entecavir Alvogen jest również stosowany u dzieci i młodzieży w wieku od 2 lat do mniej niż 18 lat, które cierpią na przewlekłe zakażenie HBV. Lek ten pomaga zmniejszyć liczbę wirusów w organizmie i poprawić funkcjonowanie wątroby. Entecavir Alvogen może być stosowany u pacjentów z uszkodzoną wątrobą, ale nadal funkcjonującą we właściwy sposób, jak również u osób, u których wątroba nie działa prawidłowo. Dzięki temu lek ten jest skutecznym narzędziem w walce z chorobą i poprawie jakości życia pacjentów.

Wskazania do stosowania:

Dorośli
Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV) u osób dorosłych z:

  • wyrównaną czynnością wątroby oraz stwierdzoną czynną replikacją wirusa, trwale podwyższoną aktywnością aminotransferazy alaninowej (AlAT) i histologicznie potwierdzonym czynnym stanem zapalnym i (lub) zwłóknieniem wątroby;
  • niewyrównaną czynnością wątroby.

Zarówno w przypadku wyrównanej, jak i niewyrównanej czynności wątroby, wskazanie to opiera się na danych z badań klinicznych u pacjentów nieleczonych uprzednio analogami nukleozydów z zakażeniem HBV i dodatnim lub ujemnym wynikiem oznaczenia antygenu HBeAg.

Dzieci i młodzież
Leczenie przewlekłego zakażenia HBV u nieleczonych uprzednio analogami nukleozydów dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat, z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikację wirusa oraz trwale podwyższoną aktywność AlAT w surowicy lub histologicznie potwierdzony, umiarkowany do ciężkiego, stan zapalny i (lub) zwłóknienie.

Pliki do pobrania

Entecavir Alvogen  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Entecavir Alvogen  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta