Docetaxel Lek

Nazwa Produktu Leczniczego
Docetaxel Lek
Nazwa powszechnie stosowana
Docetaxelum
Postać farmaceutyczna
Koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancja czynna
Docetaxelum 10 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Docetaxel Lek - podstawowe informacje o leku:

Docetaxel Lek to lek przeciwnowotworowy, którego substancją czynną jest docetaksel, otrzymywany z igieł cisu. Należy on do grupy taksoidów i jest przepisywany przez lekarza w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, takich jak rak piersi, rak płuc, rak gruczołu krokowego, rak żołądka oraz rak głowy i szyi. W przypadku zaawansowanego raka piersi, Docetaxel Lek może być stosowany zarówno samodzielnie (monoterapia), jak i w połączeniu z doksorubicyną, trastuzumabem lub kapecytabiną. W leczeniu wczesnego stadium raka piersi z przerzutami lub bez przerzutów do węzłów chłonnych, lek ten może być podawany w skojarzeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem. W przypadku raka płuc, Docetaxel Lek może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z cisplatyną. W leczeniu raka gruczołu krokowego, lek ten jest podawany w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem. W przypadku raka żołądka z przerzutami, Docetaxel Lek jest podawany w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem. Natomiast w leczeniu raka głowy i szyi, lek ten jest podawany w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.

Wskazania do stosowania:

Rak piersi

Docetaxel Lek w skojarzeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem wskazany jest w leczeniu uzupełniającym u pacjentów z operacyjnym rakiem piersi z przerzutami do węzłów chłonnych i bez takich przerzutów.

Leczenie uzupełniające u pacjentów z operacyjnym rakiem piersi bez przerzutów do węzłów chłonnych powinno być ograniczone do pacjentów kwalifikujących się do otrzymania chemioterapii zgodnie z międzynarodowymi kryteriami dla leczenia wczesnego raka piersi.

Docetaxel Lek w skojarzeniu z doksorubicyną jest wskazany w leczeniu miejscowo zaawansowanego raka piersi lub raka piersi z przerzutami u pacjentów, którzy nie otrzymywali uprzednio leków cytotoksycznych w tym wskazaniu.

Docetaxel Lek w monoterapii jest wskazany w leczeniu pacjentów z rakiem piersi miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, po niepowodzeniu uprzednio stosowanych leków cytotoksycznych. Poprzednie leczenie powinno zawierać antracyklinę lub lek alkilujący.

Docetaxel Lek w skojarzeniu z trastuzumabem wskazany jest w leczeniu raka piersi z przerzutami u pacjentów, u których guzy wykazują nadekspresję genu HER2 i którzy uprzednio nie otrzymywali chemioterapii w leczeniu przerzutów.

Docetaxel Lek w skojarzeniu z kapecytabiną jest wskazany w leczeniu pacjentów z rakiem piersi miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, po niepowodzeniu uprzednio stosowanej chemioterapii cytotoksycznej. Poprzednie leczenie powinno zawierać antracyklinę.

Niedrobnokomórkowy rak płuc 

Docetaxel Lek jest wskazany w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami, po niepowodzeniu uprzednio stosowanej chemioterapii.

Docetaxel Lek w skojarzeniu z cisplatyną jest wskazany w leczeniu pacjentów z nieresekcyjnym niedrobnokomórkowym rakiem płuca miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami u pacjentów, którzy nie otrzymywali uprzednio chemioterapii w tym wskazaniu.

Rak gruczołu krokowego

Docetaxel Lek w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem wskazany jest w leczeniu pacjentów z hormonoopornym rakiem gruczołu krokowego z przerzutami.

Gruczolakorak żołądka

Docetaxel Lek w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem wskazany jest w leczeniu gruczolakoraka żołądka z przerzutami, w tym gruczolakoraka wpustu żołądka u pacjentów, którzy nie otrzymywali wcześniej chemioterapii w celu leczenia przerzutów.

Rak głowy i szyi

Docetaxel Lek w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem jest wskazany w indukcyjnym leczeniu pacjentów z miejscowo zaawansowanym rakiem płaskonabłonkowym głowy i szyi.

Pliki do pobrania

Docetaxel Lek  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Docetaxel Lek  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta