Diohespan forte

Nazwa Produktu Leczniczego
Diohespan forte
Nazwa powszechnie stosowana
Diosminum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Diosminum 600 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Diohespan forte - podstawowe informacje o leku:

Diohespan forte to lek, który skutecznie wpływa na napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Dzięki niemu zwiększa się drenaż limfatyczny, co przyczynia się do nasilenia perystaltyki naczyń chłonnych oraz przepływu limfy. Lek ten ma pozytywny wpływ na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne oraz zastój w mikrokrążeniu. Dodatkowo, Diohespan forte zmniejsza podatność małych naczyń krwionośnych na pękanie. Lek ten jest wskazany do stosowania w przypadku przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych, co objawia się uczuciem ciężkości nóg, bólem nóg, nocnymi kurczami oraz odleżynami z powodu niedokrwienia. Diohespan forte może być również stosowany w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, czyli hemoroidami. Warto jednak pamiętać, że jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Wskazania do stosowania:

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego, objawiająca się m.in. poszerzeniem drobnych naczyń krwionośnych (tzw. pajączki naczyniowe), zaczerwienieniem (rumień) lub zasinieniem skóry.

Pliki do pobrania

Diohespan forte  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Diohespan forte  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta