Ukąszenie kleszczem na brzuchu

Witam Dzis zauważyłem kleszcza na brzuchu, żona mi go wyciągnęła pęsetą została mała czarna kropka oraz ok 1cm kółko lekko opuchnięte przy dotknięciu boli odkaziłem to chciałem zapytać jakie podjąć kroki? Odkaziłem to miejsce spirytusem ok 60 procent Proszę o pomoc
Nie ma potrzeby nic więcej robić. Aparat gębowy z czasem sam odpadnie. Należy obserwować się w kierunku rumienia wędrującego.
Nie ma potrzeby nic więcej robić. Aparat gębowy z czasem sam odpadnie. Należy obserwować się w kierunku rumienia wędrującego.
Nie ma potrzeby nic stosować, w ciągu kilku dni aparat odpadnie. Konieczna konsultacja w razie wystąpienia jakichś objawów.
Jeśli do chwili obecnej nie było włączone leczenie, należy wykonać test na obecność przeciwciał.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi