Operacyjne usunięcie prostaty

Witam, mam 80 l. W 2006r.operacyjnie usuniecie prostaty .Lipiec 2019 PSA=3,6.Lipiec 2020 PSA=118.Stwierdzono(skaning z kontrastem) małe dwa przerzuty na kości i dwa na węzły .Natychmiast dostałem 2x"Firmagon" i PSA=1,4.Po miesiącu "Pamorelin" a następny za 3 miesiące itd...ma być. Na razie czuje się dobrze. Doradzano mi ,abym kupił suplement: "Na prostatę Forte"-aktiw - firmy "Doppel herz". Niestety, obawiam się ,ze już przy leczeniu hormonalnym, który ma za zadanie obniżenie testosteronu-to ten suplement nie jest dla mnie. Jaki suplement diety powinienem sobie kupić, aby opóźnić przebieg mojego schorzenia? Proszę o rade ,dziękuje za pomoc, pozdrawiam, Kaj .
Suplementy diety z zasady działają w niewielkim stopniu. Chemioterapia opóźnia rozwój choroby.
Polecany jest centrum silver, jednak jako ogólne wzmocnienie organizmu. Nie wpłynie to na opóźnienie przebiegu choroby.
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich i nie stosować dodatkowej suplementacji, która może mieć negatywny wpływ na stosowane leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi