Jestem w 8 tygodniu ciąży i zauważyłam plamienie

Dzień dobry, jestem w 8 tygodniu ciąży i dziś zauważyłam u siebie brązowe plamienie. Czy jest to powód do niepokoju? Czy powinnam zgłosić się jak najszybciej do swojego lekarza? Bardzo proszę o odpowiedź
Droga Pacjentko. Optymistycznie rzecz biorąc, u niektórych kobiet brązowe upławy są jednym z pierwszych objawów ciąży, co jest efektem implantacji zarodka w macicy. Niemniej jednak jakiekolwiek niepokojące Panią objawy występujące w ciąży powinny skłonić do pilnej konsultacji ze swoim ginekologiem by wykluczyć ew. patologię.
Dzień dobry,
Drobne plamienie może się pojawiać we wczesnej ciąży przebiegającej prawidłowo, jeśli jednak trwałoby dłużej lub nasilało się to należy odwiedzić wcześniej lekarza prowadzącego ciążę.
Proszę pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę.
Jest wskazana konsultacja ginekologiczna
PROSZE ZGŁOSIC SIĘ DO LEKARZA
Należy zgłosić się do ginekologa.
Należy zgłosić się do ginekologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi