Czy po operacji palca butonierkowatego są zakładane szwy?

21 czerwca mam operację palca butonierkowatego piątego u prawej ręki. Czy będą zakładane szwy i po jakim czasie trzeba będzie je usunąć (przez kilka dni będę przebywał za granicą, więc nie będę miał możliwości tego zrobić). Czy jest możliwość aby usunąć szwy do 10 dni lub powyżej 3 tygodni od operacji? Czy do takiego zabiegu trzeba mieć badanie grupy krwi?

Każdy ośrodek przedstawia pacjentowi konkretne wytyczne w zakresie przygotowania do określonego zabiegu. Mogą one być uzależnione choćby od rodzaju leczenia (ambulatoryjne/hospitalizacja). Wskazane więc uzupełnienie informacji w jednostce, która będzie przeprowadzała zabieg.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Chirurg w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Warszawie Chirurg w Częstochowie Chirurg w Gliwicach Chirurg w Krakowie Chirurg w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi