Czy kobiety w ciąży mogą przyjmować zolpidem?

Od 6 lat stosuję zolpidem, lekarz starał zmienić na inne leki - nie było skutku. Następnie był powrót na zolpidem, stosuję go do dziś ze względu na to, że inne leki mi nie pomagają. Biorę dwie nieraz, zdarza się trzecia po półtorej godz. od ostatniej.Starałam się zmienić i schodzić z dawki, był efekt lecz mam trochę spraw rodzinnych, zmartwień, a jestem osobą, która bardzo panikuje w takiej sytuacji - że biorąc mniej zolpidemu nie zasnę i od razu wpadam w atak paniki. Jest mi dobrze ze stosowaniem tych leków, tylko chce mieć dzieci i czy jest zamiennik lub coś pochodnego dla kobiet w ciąży? Czy terapia  może szkodzić to płodności? Dwa lata temu stosując zolpidem zaszłam w ciażę pozamaciczną i miałam usuwany jajowód, poza tym zdrowotnie wszystko ok. Może zbieg okoliczności i panika, ale proszę o konsultację.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi