Czy kobiety w ciąży mogą przyjmować zolpidem?

Od 6 lat stosuję zolpidem, lekarz starał zmienić na inne leki - nie było skutku. Następnie był powrót na zolpidem, stosuję go do dziś ze względu na to, że inne leki mi nie pomagają. Biorę dwie nieraz, zdarza się trzecia po półtorej godz. od ostatniej.Starałam się zmienić i schodzić z dawki, był efekt lecz mam trochę spraw rodzinnych, zmartwień, a jestem osobą, która bardzo panikuje w takiej sytuacji - że biorąc mniej zolpidemu nie zasnę i od razu wpadam w atak paniki. Jest mi dobrze ze stosowaniem tych leków, tylko chce mieć dzieci i czy jest zamiennik lub coś pochodnego dla kobiet w ciąży? Czy terapia  może szkodzić to płodności? Dwa lata temu stosując zolpidem zaszłam w ciażę pozamaciczną i miałam usuwany jajowód, poza tym zdrowotnie wszystko ok. Może zbieg okoliczności i panika, ale proszę o konsultację.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi