2024-04-09

Czy mój lęk jest uzasadniony?

Cierpię na zaburzenia lękowe, w listopadzie ubiegłego roku miałem nieprzyjemną sytuację z obcym psem (ugryzł mnie przez spodnie, zerwania ciągłości naskórka nie stwierdzono). Od niedzieli zacząłem odczuwać mocny lęk przed psami puszczanymi luzem w mojej dzielnicy - ostatnio miałem dwie sytuację, które mnie mocno zestresowały: w obu sytuacjach psy były bez smyczy (jeden z nich był bezpański, włóczył się wieczorem po mieście), w obu sytuacjach na moment straciłem je z oczu, nie poczułem natomiast aby mnie dotykały, nie zobaczyłem też, aby zostawiły jakiekolwiek ślady śliny na spodniach. Niemniej po obu sytuacjach (niedziela, poniedziałek) silnie zacząłem się lękać czy dotykając spodni (czy to jakąś ranką na dłoniach, czy następnie dotykając błony śluzowej) nie mogłem zarazić się wścieklizną (dodam tylko, że na łydkach nie znalazłem żadnej ranki). Podejrzewam, że to tylko kolejny temat moich lęków połączony ze złymi wspomnieniami, ale chciałbym się upewnić. Dodam tylko, że jestem w trakcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

W ww przypadku będzie potrzebne leczenie uzupełniającę w postaci farmakoterapii. Proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatrii.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia lękowe w Katowicach Zaburzenia lękowe w Częstochowie Zaburzenia lękowe w Toruniu Zaburzenia lękowe w Gliwicach Zaburzenia lękowe w Warszawie Zaburzenia lękowe w Bielsku-Białej Zaburzenia lękowe w Krakowie Zaburzenia lękowe w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4