Co mogę zrobić, jeżeli mam wrażenie duszenia się?

Moja mama fizycznie jest sprawna, ale ma taka dziwną przypadłość, że ciągle wydaje jej się, że coś ją dusi. Już od trzech tygodni ma to samo od rana do nocy. Problem trwa od kilku lat, ale teraz się nasilił. Co możemy zrobić?

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele i niektóre są poważne. Proszę umówić wizytę u lekarza i dokładnie opisać dolegliwości. Konieczna będzie wizyta stacjonarna z dokładnym badanie, pomocne może się okazać również badanie usg tarczycy. Lekarz najprawdopodobniej zleci też dodatkowe badania laboratoryjne.
Wskazana wizyta u lekarza w celu zebrania dokładnego wywiadu, zbadania Mamy i zlecenia niezbędnych badań diagnostycznych - poza badaniami laboratoryjnymi konieczne może okazać się wykonanie np. rtg klp, usg tarczycy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi