Co mogę zrobić, jeżeli mam wrażenie duszenia się?

Moja mama fizycznie jest sprawna, ale ma taka dziwną przypadłość, że ciągle wydaje jej się, że coś ją dusi. Już od trzech tygodni ma to samo od rana do nocy. Problem trwa od kilku lat, ale teraz się nasilił. Co możemy zrobić?

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele i niektóre są poważne. Proszę umówić wizytę u lekarza i dokładnie opisać dolegliwości. Konieczna będzie wizyta stacjonarna z dokładnym badanie, pomocne może się okazać również badanie usg tarczycy. Lekarz najprawdopodobniej zleci też dodatkowe badania laboratoryjne.
Wskazana wizyta u lekarza w celu zebrania dokładnego wywiadu, zbadania Mamy i zlecenia niezbędnych badań diagnostycznych - poza badaniami laboratoryjnymi konieczne może okazać się wykonanie np. rtg klp, usg tarczycy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi